15 листопада 2018, четвер

Чому у Миколи II і Сталіна не девальвував рубль: Ющенко дав велике інтерв'ю

6 коментувати
Віктор Ющенко: Валентина Наливайченка мені шкода
Фото: Наша Україна

Віктор Ющенко: Валентина Наливайченка мені шкода

Президент України у 2005-2010 роках Віктор Ющенко дав велике інтерв'ю виданню Сегодня. НВ наводить головні тези

Про відставку уряду

- Чому міністри відкликали заяви про відставки? Мені здається, це настільки дешева гра, що мені і коментувати не хочеться.

- Я думаю, у більшості політичних сил парламенту є воля на те, щоб штовхати країну на нові вибори. Є два головні гравці, які цього не хочуть: це партії влади (БПП і НФ), які розуміють, що вибори можуть їм принести лише збереження або погіршення політичної позиції в парламенті.

- Сьогодні ми повинні говорити не тільки про політичну, але й про економічну, монетарну та безпекову кризи.

- Відповідальність за це несе політична коаліція, тобто - партії влади. Мені здається, найбільше сьогодні не вистачає не знань, а діалогу на всіх рівнях і на всій вертикалі.

- Це уряд, сформований за політичними квотами. Думаю, є проблема професіоналізму, але головна помилка в тому, що це політичний набір. Це команда, яка часто стає заручником "смотрящих" і касирів від партій. Вони, можливо, роблять головну частину брудної політики, в якій ми розчаровуємося, і роблять криміналізацію системи української влади.

Про економіку і курс гривні

- Гривня - це наслідок, а не причинний фактор. Гривня показує, наскільки хворі наші фінанси, економіка і управління. Тобто, у фіналі всього цього процесу вона просто піднімає картку: червону, жовту чи зелену.

- Падає ВВП, ми звільняємо людей з економіки. Сьогодні в Україні найбільша безробіття за 25 років. Треба ще сказати, що у нас 55% тіньової економіки, яка не платить податки. В уряду утворюється дефіцит.

- Чому у Миколи II, коли він вів Першу світову війну, не було девальвації рубля? Чому у Сталіна не було девальвації рубля? Чому у Рузвельта не було девальвації долара? Тому що кожен з них не брався за друкарський верстат, мовляв, давайте ми фіктивні гроші випустимо. Микола II випустив більше 18 емісій облігацій на фінансування війни. І власник кожної звільнявся від податку на доходи від грошових капіталів. За цими облігаціями стояла черга, і не було потреби вмикати верстат і девальвувати рубль. Точно так само у Сталіна.

Про перевибори в Раду

- З точки зору хрестоматії, вибори ніколи не заважали. Це потрібно розуміти.

Про Саакашвілі

- Національні проблеми потрібно вирішувати національними силами.

- Як можна стати прем'єром без політичної сили? Треба піти до якоїсь іншої політичної сили. До тієї, яка сама або в альянсі набирає 226. Іншими словами, партитура буде писатися в офісах політичних сил.

Про союз Тимошенко і Наливайченка

- Валентина шкода, тому що в певних оказиях цей чоловік міг би бути корисним для майбутнього розвитку. Мені здається, цей крок його серйозно дискредитує. Апелювати до Тимошенко посеред такого національного лиха, – це неправильний крок – крок не в ту сторону.

Про Росію

- Росія слабка. Країна з ВВП менший, ніж в Італії чи Голландії, але з претензією світового геополітичного центру. Я думаю, що до цього було додано багато байок про силу російської армії, російської економіки або про мудрості державного керівництва.

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 100 грн.
Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: