Чому у Миколи II і Сталіна не девальвував рубль: Ющенко дав велике інтерв'ю

6 коментувати
Віктор Ющенко: Валентина Наливайченка мені шкода
Фото: Наша Україна

Віктор Ющенко: Валентина Наливайченка мені шкода

Президент України у 2005-2010 роках Віктор Ющенко дав велике інтерв'ю виданню Сегодня. НВ наводить головні тези

Про відставку уряду

- Чому міністри відкликали заяви про відставки? Мені здається, це настільки дешева гра, що мені і коментувати не хочеться.

- Я думаю, у більшості політичних сил парламенту є воля на те, щоб штовхати країну на нові вибори. Є два головні гравці, які цього не хочуть: це партії влади (БПП і НФ), які розуміють, що вибори можуть їм принести лише збереження або погіршення політичної позиції в парламенті.

- Сьогодні ми повинні говорити не тільки про політичну, але й про економічну, монетарну та безпекову кризи.

- Відповідальність за це несе політична коаліція, тобто - партії влади. Мені здається, найбільше сьогодні не вистачає не знань, а діалогу на всіх рівнях і на всій вертикалі.

- Це уряд, сформований за політичними квотами. Думаю, є проблема професіоналізму, але головна помилка в тому, що це політичний набір. Це команда, яка часто стає заручником "смотрящих" і касирів від партій. Вони, можливо, роблять головну частину брудної політики, в якій ми розчаровуємося, і роблять криміналізацію системи української влади.

Про економіку і курс гривні

- Гривня - це наслідок, а не причинний фактор. Гривня показує, наскільки хворі наші фінанси, економіка і управління. Тобто, у фіналі всього цього процесу вона просто піднімає картку: червону, жовту чи зелену.

- Падає ВВП, ми звільняємо людей з економіки. Сьогодні в Україні найбільша безробіття за 25 років. Треба ще сказати, що у нас 55% тіньової економіки, яка не платить податки. В уряду утворюється дефіцит.

- Чому у Миколи II, коли він вів Першу світову війну, не було девальвації рубля? Чому у Сталіна не було девальвації рубля? Чому у Рузвельта не було девальвації долара? Тому що кожен з них не брався за друкарський верстат, мовляв, давайте ми фіктивні гроші випустимо. Микола II випустив більше 18 емісій облігацій на фінансування війни. І власник кожної звільнявся від податку на доходи від грошових капіталів. За цими облігаціями стояла черга, і не було потреби вмикати верстат і девальвувати рубль. Точно так само у Сталіна.

Про перевибори в Раду

- З точки зору хрестоматії, вибори ніколи не заважали. Це потрібно розуміти.

Про Саакашвілі

- Національні проблеми потрібно вирішувати національними силами.

- Як можна стати прем'єром без політичної сили? Треба піти до якоїсь іншої політичної сили. До тієї, яка сама або в альянсі набирає 226. Іншими словами, партитура буде писатися в офісах політичних сил.

Про союз Тимошенко і Наливайченка

- Валентина шкода, тому що в певних оказиях цей чоловік міг би бути корисним для майбутнього розвитку. Мені здається, цей крок його серйозно дискредитує. Апелювати до Тимошенко посеред такого національного лиха, – це неправильний крок – крок не в ту сторону.

Про Росію

- Росія слабка. Країна з ВВП менший, ніж в Італії чи Голландії, але з претензією світового геополітичного центру. Я думаю, що до цього було додано багато байок про силу російської армії, російської економіки або про мудрості державного керівництва.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: