Чому не ввели військовий стан: Оприлюднена стенограма засідання РНБО по окупації Криму

22 лютого 2016, 13:33
288
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Російські війська на початку окупації Криму

Народний депутат Борислав Береза опублікував у себе в Facebook фотографії стенограми засідання РНБО від 28 лютого 2014 року, присвяченого початку окупації Криму Росією

Згідно з документами, на той час виконуючий обов'язки президента Олександр Турчинов поставив на голосування РНБО введення воєнного стану в Україні. Нагадаємо, що воно так і не було введено. Судячи з нових документів, "за" проголосував лише Турчинов.

Турчинов наполягав на повній мобілізації і перекиданню військ з Центру і Заходу на Схід та Південь країни.

Юлія Тимошенко відповідала, що це може спровокувати паніку серед населення.

Турчинов підкреслював, що ще більшу паніку викличуть "російські війська на Хрещатику". У зв'язку з цим він заявив, що не може не поставити на голосування РНБО питання про введення військового стану.Тимошенко також приводила в приклад Грузії, яка, за її словами, програла, відповівши на вторгнення Росії до Абхазії. Політик розповідала, що спілкувалася з "закордонними партнерами" і вони говорили, що російські війська стоять на кордоні з Україною і просять "не робити різких рухів".

"Ми повинні їх послухати, бо без них ми абсолютно безсилі. Тому сьогодні ми повинні благати всю світову громадськість стати на захист України", - говорила Тимошенко.

Вона закликала: "Жоден танк не повинен покинути казарму, жоден солдат не повинен підняти зброю, тому що це буде означати програш".

В якості альтернативи військового стану Тимошенко пропонувала "нестандартні ходи": мирний саміт за участю Заходу в Криму чи Києві, запит до НАТО і США про миротворчі війська.

Аресеній Яценюк висловлював думку, що введення воєнного стану означатиме оголошення війни Росії.

"Буде заява Росії відразу після введення військового положення Про захист громадян Росії і російськомовного населення, яке має етнічні зв'язки з Україною. Це сценарій, який написали росіяни. І ми лезим в цей сценарій", - зазначив Яценюк.

Він закликав вирішити питання політичними методами, вказуючи на те, що перед Україною стоять три виклики в зв'язку з введенням військового стану: "реальної здатності", фінансування, термінів.

Також з документів випливає, що під час засідання РНБО Турчинову телефонував голова Держдуми Росії Сергій Наришкін і погрожував "жорсткими рішеннями за переслідування росіян і російськомовних".

"Передав слова Путіна, що якщо загине хоч один росіянин, вони визнають нас військовими злочинцями і будуть переслідувати по всьому світу".

На той момент глава СБУ Валентин Наливайченко зазначив, що за даними відомства, Росія готова до вторгнення в Україну, а Захід просить Київ "не починати активних дій". Він наводив дані іноземних розвідок, згідно з яким Путін може розпочати широкомасштабне сухопутне вторгнення.

Наливайченко наголошував, що Україна повинна почути західних партнерів, а їм потрібен час для прийняття рішень.

Нагадаємо, 5 лютого народний депутат Сергій Пашинський Сергій заявляв, що в Україні вперше розсекретять документи щодо ситуації в Криму в період його захоплення Росією. За його словами, це повинно було відбутися на засіданні комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони. Крім того, буде оприлюднено кількість українських сил на півострові в той період.

Головне

Країни

Сьогодні, 08:47

article_img
Екс-адвокат Трампа розповів прокуратурі про порушення в роботі Trump Organization
Політика

Сьогодні, 13:41

article_img
Політолог розповів, наскільки Зеленський залежний від Коломойського
Події

Вчора, 20:29

article_img
ФСБ заявила про затримання в окупованому Криму 18-річного українця

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 08:18

article_img
Шестеро британців розповіли, чому змінили свою думку про вихід із ЄС після референдуму
Геополітика

Сьогодні, 14:28

article_img
Україна здатна оживити занепалий дух Європи - французький філософ
Політика

Сьогодні, 14:19

article_img
Кравчук зізнався, чому не став радянським дисидентом

ТОП 3

Політика

Вчора, 08:06

article_img
Справжнє обличчя містера Зе. Погляди, зв'язки та наміри Володимира Зеленського
22690
Політика

21 лютого, 19:27

article_img
"Ви - агресор, ваш лідер - вбивця". Порошенко різко відповів на питання пропагандиста телеканалу Россия-1
18300
Політика

21 лютого, 20:03

article_img
Політтехнолог Зеленського: Кондитерський бізнес уже керував країною, плюса це не принесло
7396