Блокада Криму: Ключові рішення українського уряду

23 листопада 2015, 17:06
1583
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Уряд вирішив продовжити блокаду окупованого півострова

На тлі блокади Криму, яка після підриву ЛЕП, що забезпечувала окупований півострів електроенергією, стала ще більш радикальною, уряд України прийняв ряд актуальних рішень, спрямованих на врегулювання проблеми

1. Так, зокрема, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк розпорядився переглянути або анулювати договір, підписаний українською стороною з Росією щодо енергозабезпечення окупованого РФ Криму.

2. Крім того, Яценюк також анонсував залучення підписанта документа з української сторони до відповідальності.

За його словами, договір був складений некоректно, і містив норми, згідно з якими Крим був визначений не як територія, а як округ РФ.

3. Крім цього, глава уряду вирішив зупинити товарообіг з Кримом.

"Пропоную тимчасово заборонити переміщення вантажних потоків на адміністративному кордоні між Україною і Автономною Республікою Крим", - сказав глава уряду.

Для цього, за його словами, буде створено спеціальну робочу групу по всебічному аналізу даного питання, в яку увійдуть, зокрема, представники Меджлісу.

4. У зв'язку з цим він дав Міністерству економічного розвитку і торгівлі розпорядження підготувати проект, в якому буде перераховано перелік товарів, робіт і послуг, заборона на які діяти не буде.

5. Яценюк також розпорядився забезпечити відновлювальні роботи на пошкодженій в Херсонській області ЛЕП.

6. Для цього, за словами глави МВС Арена Авакова, необхідно провести санацію цих ліній з точки зору потенційних загроз додаткових вибухів і диверсійних атак.

"Про те, що такі атаки можливі й плануються, незалежно від точки зору Меджлісу і кримських татар, правоохоронців, ми володіємо інформацією", - заявив міністр.

7.  У зв'язку з цим Яценюк дав МВС і СБУ розпорядження розробити заходи щодо запобігання операцій російських диверсантів, яких готують в Криму та Ростовській області РФ.

У свою чергу лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв запевнив, що активісти, які раніше блокували спроби відновлення підірваної лінії електропередач, пообіцяли забезпечити допуск ремонтників до пошкодженої ЛЕП.


Як повідомлялося, 20 листопада невідомі пошкодили дві опори ЛЕП, які ведуть у Крим, у Генічеському та Чаплинському районах Херсонської області.

На наступний день активісти блокади Криму, зокрема бійці українського Добровольчого корпусу Правий сектор (ДУК ПС) і представники Меджлісу кримськотатарського народу, взяли під охорону пошкоджені опори, щоб не допустити їх ремонту.

На місце прибули правоохоронці з ремонтниками, в результаті чого виник конфлікт. Обидві сторони заявляють про постраждалих.

Однак у ніч на 22 листопада ЛЕП були повторно підірвані. В результаті енергопостачання окупованого Росією Криму було перервано. На півострові оголошено режим надзвичайного стану.

НВ

Головне

article_img
Кабмін запропонував РНБО ввести нові санкції проти Росії

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися