Близько 60 мільярдів з бюджету можуть йти на незаконні соцвиплати - Мінфін про переселенців

30 квітня 2016, 11:38
444
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

З перевіреної кількості лише 9%  переселенців мали право на отримання грошової допомоги від держави

Міністерсто фінансів України перевірило законність отримання соціальних виплат внутрішньо переміщеними особами (ВПЛ) згідно з українським законодавством, після чого виявилося, що 91% з перевірених не мають права на соцдопомогу від держави, розповів глава фінансового департаменту Мінфіну Андрій Рязанцев в інтерв'ю DT

Аудит Мінфіну показав, що право на допомогу мають лише 9% зареєстрованих переселенців. Держава може втрачати в зв'язку з цим до 60 млрд гривень, наголосив Рязанцев.

Так, з 40 тисяч людей зі статусом ВПЛ, яких перевірив Мінфін, 25 тисяч осіб не були на підконтрольних Києву територіях, тобто оформили статус, перебуваючи в окупованих районах Донбасу. Частина з них потрапили під аудит Мінфіну переселенців, які отримують допомогу з українського бюджету, мають два в'їзди або два виїзди, повідомив Рязанцев.

Таким чином, з перевіреної кількості лише 9% (3 911 осіб) мали право на отримання грошової допомоги від держави. За оцінками експерта Мінфіну, якщо перенести цю статистку на загальне число зареєстрованих ВПЛ, то в Україні виявиться близько 150 тисяч реальних переселенців.

“Ми відпрацювали 4 млн 29 тис. виплат, в їх числі 342,2 тис. виплат, до яких у нас є різноманітні зауваження. Це близько 9% від перевірених. А 9% від 48,4 млн соцвиплат - це 4 млн 356 тис. виплат з підозрами. Не менше 5 млрд грн втрат в місяць, якщо брати мінімальну пенсію. Тобто, виходячи з наших сьогоднішніх прогнозів, близько 60 млрд грн бюджету можуть йти на незаконні соцвиплати", - повідомив Рязанцев підсумки перевірки.

Надалі Мінфін планує провести верифікацію пенсіонерів-переселенців через відділення Ощадбанку.

Раніше новий міністр соцполітики Андрій Рева заявив, що Україна продовжить платити пенсіїі на окупованих територіях у зоні АТО, але за фактичним місцем проживання пенсіонера.

Головне

Україна/Політика

Сьогодні, 17:11

article_img
Зброя для України. Волкер анонсував нові поставки вже у найближчі місяці

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися