Близькі до Авакова фірми недоплатили до держбюджету майже 100 млн грн

15 січня 2016, 10:34
1055
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Близькі до голови МВС компанії вивели з-під фіскального навантаження більше $ 37 млн

Газовидобувні компанії, близькі до голови МВС Арсена Авакова, використовуючи податкову оптимізацію, вивели з-під фіскального навантаження понад $37 млн і недоплатили до держбюджету значні суми податків

Розслідування, проведене НВ, вказує на те, що контрольовані оточенням Авакова компанії займаються видобутком газу в Харківській області - на Денисівському, Мар'їнському та Сахалінському родовищах. Сам міністр не є власниками цих активів, але його дружина і син беруть у них помітну участь

Ці газодобувні компанії працюють за схемою спільної діяльності. На Денисівському родовищі компанія під назвою Енергія-95 володіє ліцензією на видобуток газу, на її партнера - компанію Денисівске - оформлена частина об'єктів і трубопроводи, а ще одна фірма - Гравелит-21 - займається продажем видобутого газу.

Вікторія Войцицька, нардеп з фракції Самопоміч, називає цю схему по зменшенню оподаткування однією з найбільш ефективних і поширених. В ній одному з учасників ставлять в обов'язок реалізовувати продукцію за "оптимальним" цінами, які в більшості випадків значно нижче ринкових. За рахунок цього зменшуються відрахування податку на прибуток у бюджет.

У випадку з Денисівським родовищем, де працює група Авакова, компанії-посередники скупили весь вкрай дешевий енергоносій. Кінцевих вигодонабувачів простежити неможливо, але різниця між ціною закупівлі і ринковою ціною продажу в подібних схемах, за словами експертів, дістається добувачам. А посередники отримують свій відкат.

У 2014 році група здобула на Денисівському родовищі 171,8 млн куб. м газу, який партнери продали за 313,7 млн грн, тобто за ціною близько 1,8 тис. грн за тис/ куб. м. При цьому середня ринкова ціна 1 тис. кубів становила на той момент не менше 4 тис. грн. Таким чином компанії недоотримали понад 373 млн грн., або за курсом 2014 року (11,9 грн / $1) приблизно $31 млн.

Через такі схеми групи держбюджет недоотримав 18 % податку на прибуток і 5 % податку на дивіденди фізичних осіб, що стягуються при виведенні прибутку з обороту. Втрати бюджету склали 82,5 млн грн.

Аналогічна історія і на ще одній газоносній ділянці - Сахалінському. З ним пов'язаний Ігор Котвицький, колишній водій Авакова і його багаторічний бізнес-партнер, народний депутат від прем'єрської фракції Народний фронт (НФ). Компанія Сахалінське, що належить Котвицкому, також працює за схемою спільної діяльності, з допомогою якої у 2014 році партнери недоотримали понад 71 млн грн доходу, або $6 млн, а держбюджет недорахувався 15,7 млн грн податків.

У результаті в цілому по двох родовищах - Денисовському і Сахалінському - мова йде про виведення з-під фіскального навантаження більше $37 млн.

Головне

Події

Вчора, 18:53

article_img
На Донбасі внаслідок обстрілів поранено двох українських бійців
Футбол

Вчора, 13:13

article_img
Коли і де дивитися матч Ліги Європи Айнтрахт - Шахтар
Футбол

Сьогодні, 01:07

article_img
Визначилися всі учасники 1/8 фіналу Ліги Європи

Вибір редакції

Made in Ukraine

Вчора, 12:00

article_img
Harley, стережися. В Україні розробили електричний мотоцикл
Політика

Вчора, 13:45

article_img
Особистий кабінет. Як перевірити себе в Державному реєстрі виборців
Фінанси

Вчора, 10:15

article_img
Катерина Рожкова: Власники більше 10 банків не розуміють, що з ними робити. У них є три варіанти

ТОП 3

Політика

20 лютого, 10:50

article_img
Зеленський лідирує у президентському рейтингу з невеликим відривом від Порошенка і Тимошенко - опитування
18787
Політика

Вчора, 19:27

article_img
"Ви - агресор, ваш лідер - вбивця". Порошенко різко відповів на питання пропагандиста телеканалу Россия-1
12934
Геополітика

20 лютого, 19:09

article_img
Поставити на місце Росію, яка готується до нападу на Україну: головне з виступу Порошенка на Генасамблеї ООН
5174