Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Біткоіни та війна екзит-полів: КВУ підбив підсумки місцевих виборів

16 листопада 2015, 13:22
241
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Другий тур місцевих виборів в Україні пройшов 15 листопада

Другий тур виборів мерів великих міст в Україні пройшов у відповідності з міжнародними виборчими стандартами, вважають у Комітеті виборців України

"Ми маємо підстави казати, що другий тур виборів відповідає міжнародним стандартам чесних і демократичних виборів", - заявив на прес-конференції в понеділок генеральний директор КВУ Олексій Кошель.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, за його словами, факти порушення законодавства в більшості випадків не мали масштабного характеру і не могли суттєво вплинути на результати виборів.

Разом з тим, за його словами, в містах, де розрив у результатах голосування між обома кандидатами невеликий, факти маніпуляцій і порушень могли мати невеликий вплив на підсумки голосування.

У цілому, за оцінкою КВУ, процес виборів по повторному голосуванню був добре організований, хоча мали місце деякі проблеми. Зокрема, в Дніпропетровську була виявлена масштабна піраміда підкупу, у якій були задіяні близько 10 тис виборців. "Це найбільш масштабна схема підкупу виборців", - підкреслив експерт.

Він пояснив, що в першому турі виборів була використана система біткоінів, якими заохочувалися виборці через процес участі у виборах. За словами експерта, цю схему було складно виявити, однак представники МВС і спецслужб змогли виявити і запобігти використанню у другому турі.

Кошель також констатував, що на цих виборах традиційно мала місце "війна екзитполів". Зокрема, в Миколаєві Опозиційний блок оголосив за підсумками екзитполу, проведеного цією політичною силою, про перемогу свого представника Ігоря Дятлова. Водночас через кілька годин сам Дятлов заявив про свою поразку.

КВУ закликає політичні сили відмовитися від проведення екзитполів в майбутньому власними силами і замовляти їх соціальним структурам.

Гендиректор КВУ також зазначив, що у Кривому Розі та Кіровограді має місце невеликий розрив голосів між переможцями – близько 300-800 голосів. Кошель не виключив, що в цих двох містах надалі "виборчий формат перейде в судовий".

Раніше спостерігачі громадянської мережі Опора заявили, що у другому турі місцевих виборів в Україні зафіксували значно менше порушень, ніж у першому.

Всі подробиці про другий тур місцевих виборів в Україні читайте в спецтемі НВ.

Головне

Україна/Політика

11 грудня, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися