Більшість українців вважають Сталіна жорстоким тираном і не хотіли б жити за його правління - опитування

2 коментувати
Більш позитивно ставляться до Сталіна люди старшого віку з середньою освітою та низьким рівнем достатку

Більш позитивно ставляться до Сталіна люди старшого віку з середньою освітою та низьким рівнем достатку

Більшість українців вважають, що Йосип Сталін був жорстоким тираном, винним у знищенні мільйонів безневинних людей

Про це йдеться в результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС)

Згідно з даними соціологів, 28% респондентів вважають, що Сталін був "мудрим керівником", водночас 70% опитаних назвали його "жорстоким, нелюдським тираном, винним у знищенні мільйонів безневинних людей". Близько чверті (23%) дорослого населення країни вважають, що Сталін був великим вождем, 44% так не вважають.

Серед українців переважає байдуже ставлення (26%) до Сталіна, 17% ставляться до нього з відразою, ненавистю, дещо менше (по 13%) - з повагою та з ворожістю, роздратуванням. Майже три чверті населення зазначили, що не хотіли б жити та працювати при такому керівнику країни, як Сталiн.

"Серед населення України в цілому більш розповсюджене негативне ставлення до Сталіна та його ролі в історії. Так, близько половини громадян не згодні з визначенням Сталіна ні як великого вождя, ні як мудрого керiвника, що привiв СРСР до могутностi та процвітання. А позитивний спектр емоцій у ставленні до Сталіна (17%) вдвічі менший, ніж негативний", - наголошують у КМІС.

Також соціологи зазначають, що більш позитивно ставляться та підтримують Сталіна на Сході України - люди старшого віку з середньою освітою та низьким рівнем достатку. Так, простежується така тенденція, що чим вищий рівень освіти респондента, тим більш негативне ставлення до Сталіна він виявляє. Чим вищий рівень освіти респондента, тим менше його бажання працювати при такому керівнику.

Опитування проведено 5-16 лютого 2016 року в 110 населених пунктах в усіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Методом інтерв'ю опитано 2020 респондентів. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3%.

Раніше повідомлялось, що в Росії вдвічі зросла кількість громадян, які схвально оцінюють епоху правління Сталіна.

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: