Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

"Безвізовий" четвер: Рада проголосувала за новий Трудовий кодекс

5 листопада 2015, 12:33
1885
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Законопроект підтримали у першому читанні

Верховна Рада України проголосувала в першому читанні за проект нового Трудового кодексу України. Таке рішення підтримали 258 народних депутатів, повідомляє Інтерфакс-Україна

Сьогодні Верховна Рада розглядає законопроекти, необхідні для лібералізації візового режиму з Євросоюзом.

За словами голови профільного парламентського комітету з питань соціальної політики Людмили Денисової, у новому документі передбачено укладення трудового договору тільки в письмовій формі.

"Що стосується умов оплати праці, у документі встановлена заборона роботодавцю змінювати умови праці в односторонньому порядку, збільшена з 20 до 30% доплата за роботу в нічний час. Зросла з подвійного до потрійного і доплата за наднормові години роботи, підвищено розмір вихідної допомоги працівнику в разі скорочення залежно від стажу роботи", - заявила вона.

Крім того, передбачається заборона на зміну умов трудового договору без згоди співробітника. Тобто роботодавець не матиме права вимагати від особи виконувати іншу роботу, змінювати умови праці та визначати меншу зарплату.

Разом з тим, роботодавець матиме право контролювати виконання працівниками трудових обов'язків, у тому числі з використанням технічних засобів, якщо це обумовлено особливостями виробництва, обов'язково попередивши працівників про застосування техзасобів.

Наголошується, що Трудовий кодекс, у разі його прийняття у другому читанні, набуде чинності 1 січня 2016 року.

Раніше народні депутати прийняли у першому читанні три законопроекти, які входять у так званий безвізовий пакет.

Зокрема, Рада підтримала проекти щодо удосконалення положень судового захисту іноземців та осіб без громадянства та врегулювання окремих питань, пов'язаних з протидією нелегальній міграції; зміни в Цивільний процесуальний кодекс України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України; і зміни в закон Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту щодо вдосконалення процедури документування людини.

Головне

Україна/Політика

11 грудня, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися