Автокефалія УПЦ: РФ заслала до Києва "православних тітушок" - СБУ

3 жовтня 2018, 12:23
6035
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Автокефалія УПЦ: РФ заслала до Києва "православних тітушок" - СБУ  - фото

УПЦ МП намагається блокувати роботу екзархів Вселенського патріарха Варфоломія

Щоб спробувати зірвати надання Українській православній церкві томосу про автокефалію Росія заслала до Києва своїх провокаторів.

Про це у середу, 3 жовтня, під час брифінгу, присвяченому протидії дестабілізації з боку РФ, розповів заступник голови Служби безпеки України Віктор Кононенко, відповідаючи на запитання журналістів, чи дійсно російська сторона відправила сюди своїх "православних тітушок".

За даними ЗМІ, прихильники УПЦ МП планували провокації, зоерема блокування резиденції, де проживають екзархи Вселенського патріарха Варфоломія.

"Дійсно, це так. У понеділок були проведені перші (акції) за рахунок виїзду Житомирської єпархії та киян. У вівторок така акція вже не відбулася. Напевно, завдяки реакції блогерів, які завчасно попередили, що таке може бути", - заявив Кононенко.

Він також додав, що після цього УПЦ МП призупинила свої спроби дестабілізувати ситуацію, хоча вони мали бути щоденними і масовими.

Раніше Вселенський патріарх Варфоломій призначив до Києва двох своїх екзархів у межах підготовки до надання автокефалії Українській церкві. Його особистими представниками були призначені архієпископ Данило Памфілійський з США та єпископ Іларіон Едмонтонський з Канади.

Крім того, Варфоломій у посланні президенту України Петру Порошенку до дня святкування 1030-річчя Хрещення Київської Русі підтвердив своє рішення надати українській церкві Томос про автокефалію.

У свою чергу РПЦ висловила різкий протест у зв'язку з призначенням Константинопольських екзархів, назвавши це "вторгненням на свою канонічну територію" і пригрозила розривом євхаристійного спілкування.

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти