Апеляційний суд Чернігівської області продовжив арешт Савченко і Рубану, їх справу відправили до Верховного суду

15 лютого, 23:40
519
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Апеляційний суд Чернігівської області продовжив арешт Савченко і Рубану, їх справу відправили до Верховного суду - фото

Валентин Рибін via Facebook

Савченко і Рубану продовжили арешт до середини квітня

Апеляційний суд Чернігівської області продовжив ще на два місяці термін утримання під вартою народному депутату України Надії Савченко, який закінчувався 15 лютого.

Як передає Інтерфакс-Україна, відповідне рішення суд ухвалив на засіданні в п'ятницю, 15 лютого.

На цьому засіданні апеляційний суд розглядав питання про підсудність справи за обвинуваченням Савченко і колишнього керівника Центру звільнення полонених Офіцерський корпус Володимира Рубана в діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

Апеляційний суд перенаправив питання про підсудність даної справи до Верховного суду України.

При цьому прихильники і адвокати Савченко були вкрай обурені рішенням апеляційного суду про продовження арешту, оскільки переконані, що даний суд вийшов за рамки своїх повноважень і не мав права вирішувати питання про продовження арешту.

Як повідомив на своїй сторінці в Facebook адвокат Валентин Рібин, суд також продовжив арешт до 15 квітня і Володимиру Рубану.

"На наші доводи щодо того, що питання про запобіжний захід не може розглядатися, судді взагалі не реагують", - написав він.

Нагадаємо, 14 лютого Чернігівський районний суд задовольнив заяву адвокатів Савченко про відвід суддів. У зв'язку з відсутністю можливості зібрати новий склад суду, справу Савченко-Рубана було направлено до Апеляційного суду Чернігівської області для визначення підсудності.

Надії Савченко закидають взаємодія з ватажками бойовиків "Л / ДНР", змова з керівником Центру звільнення полонених Офіцерський корпус Володимиром Рубаном та підготовку теракту у Верховній Раді. Його метою, за версією Генпрокуратури, було фізичне знищення керівництва держави і захоплення влади.

Володимир Рубан був затриманий 8 березня на КПВВ майорських з арсеналом зброї. Йому оголосили підозру за статтями незаконне поводження зі зброєю, готування до злочину, терористичний акт.

1 серпня СБУ завершила розслідування справи Савченко та Рубана.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською