Активісти звинуватили уряд Яценюка в провалі запуску Нацагентства протидії корупції

14 грудня 2015, 12:54
228
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Активісти написали відкритий лист Арсенію Яценюку

Активісти з Реанімаційного пакету реформ та антикорупційних організацій звинуватили Кабінет міністрів України у свідомому провалі запуску Національного агентства з питань запобігання та протидії корупції

Про це йдеться у відкритому листі до прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та міжнародних інституцій із закликом переоголосити конкурс на керівний склад Агентства, яке перевірятиме майнові декларації чиновників та фінансування політичних партій.

У своєму звернення активісти стверджують, що за допомогою маніпуляцій конкурсна комісія, де більшість мали представники влади, протягнула на керівні посади близьких до Яценюка чиновників, викинувши з конкурсу представників громадськості.

Голосування, як мінімум, за двох з трьох членів НАЗК відбулося у нелегітимний і сумнівний спосіб, йдеться в заяві активістів.

"Так, наприклад, двоє представників від громадськості, які увійшли до фіналу, були "завалені" комісією без будь-яких на то об’єктивних пояснень", - стверджує експерт РПР Ярослав Юрчишин.

Серед них - співавтор закону про люстрацію та учасник АТО Федір Веніславський, а також адвокат Автомайдану, борець за очищення судової системи та член Ради громадського контролю Антикорупційного бюро Роман Маселко.

"На противагу цим двом кандидатам представники влади протягнули до НАЗК непрямого підлеглого Арсенія Яценюка - заступника голови Нацдержслужби Олександра Скопича, та екс-викладачку прем’єра - Наталію Корчак", - сказано у листі.

Активісти зауважують, що замість п’яти членів, з яких мав бути сформований керівний орган Агентства, комісія обрала трьох.

На думку активістів, це унеможливлює обрання голови НАЗК та відкладає запуск роботи Агентства на невизначений термін.

Вони пояснили, що голову НАЗК, згідно із законом, обирають з-поміж п’яти членів трьома голосами. Тому, у складі лише трьох членів НАЗК не зможе обрати свого голову, оскільки кандидат на цю посаду не зможе голосувати сам за себе (таке голосування відбудеться за наявності конфлікту інтересів).

Для прийняття будь-якого рішення НАЗК потрібно мінімум три голоси, уточнюють активісти. Без голови НАЗК неможливо призначити працівників апарату, затвердити кошторис органу, підписати рішення НАЗК, зокрема щодо введення в дію нової системи електронного декларування, тощо.

"Орган було створено в такому "кастрованому" вигляді, аби відзвітуватися перед ЄС, але не дати йому змогу запрацювати. Влада занадто боїться, щоб агентство запрацювало і громадськість отримала максимальний доступ до інформації з декларацій чиновників", - заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Активісти вимагають або терміново дообрати склад НАЗК, аби він став збалансованим, а орган дієздатним, або ж взагалі скасувати результати конкурсу, та переоголосити його наново.

Зазначимо, що створення Національного агентства з питань запобігання корупції є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС, а також отримання нею фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду.

Однією з найбільш важливих функцій НАЗК стане створення відкритого онлайн-реєстру декларацій чиновників та їх перевірка.

Після оголошення НАЗК про роботу такого реєстру подання чиновниками неправдивих відомостей у декларації буде каратися позбавленням волі на строк до двох років.

Раніше у Тransparency Іnternational Україна повідомили, що у 13 з 53 кандидатів у керівництво Національного агентства з питань запобігання корупції виявлені корупційні ризики.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Країни

Сьогодні, 08:25

article_img
Домашні тигри та приватні літаки. Іран розлючений розкошами "золотої молоді"
Погляди

Вчора, 20:58

article_img
15 січня: Пєсков виключив Трампа зі шпигунів
Країни

Сьогодні, 00:33

article_img
Уряд США подвоїв оцінку збитків від "шатдауну" - ЗМІ

Вибір редакції

Політика

Вчора, 22:03

article_img
Геннадій Кернес: Я поясню, чому підтримую Порошенка – інтерв'ю НВ
Країни

Сьогодні, 16:44

article_img
В Іспанії намагаються врятувати малюка, який впав у вузьку свердловину глибиною 100 метрів
Наукпоп

Сьогодні, 11:20

article_img
Всесвіте, тримайся. У Європі побудують новий Великий адронний колайдер за $25 млрд

ТОП 3

Політика

Вчора, 22:03

article_img
Геннадій Кернес: Я поясню, чому підтримую Порошенка – інтерв'ю НВ
9558
Політика

Вчора, 03:23

article_img
Тимошенко запропонувала провести референдум і ухвалити нову Конституцію України
6758
Політика

Сьогодні, 12:45

article_img
Кернес порівняв Порошенка і Тимошенко як майбутніх кандидатів у президенти
5091