А що це таке? Політконсультант Порошенка заперечує існування "томос-туру"

15 лютого, 19:25
611
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
А що це таке? Політконсультант Порошенка заперечує існування "томос-туру" - фото

EPA

Петро Порошенко і митрополит Єпіфаній тримають томос

Політтехнолог президента України Петра Порошенка Олег Медведєв заявив в інтерв'ю Радіо НВ, що глава держави не проводив так званий "томос-тур".

На думку політичного консультанта, туром можна називати ту подію, яка охопила всю країну.

"Що таке томос-тур? По-перше, не було ніякого туру. Тур - це коли об'їхали всю країну. Томос привозили в шість - або максимум сім - областей України, причому тих, для яких це дуже важливо, де люди, вибачте, плакали, коли бачили томос і торкалися до нього руками", - сказав Медведєв.

Як стверджує політтехнолог Порошенка, заходи, пов'язані з томосом, займали у президента 10-15% робочого візиту в регіон.

За словами Медведєва, відповідні виступи глави держави не можна розцінювати як передвиборну агітацію, проведену за бюджетні кошти, оскільки "Порошенко на той момент ще ніде не заявляв, що він буде кандидувати в президенти".

Політтехнолог додав, що томос нібито був елементом звіту президента про виконану за п'ять років роботу.

Раніше митрополит Епіфаній відреагував на коментарі про "томос-турі" словами про те, що православна церква України не має права агітувати за будь-кого з кандидатів у президенти.

15 грудня в Києві пройшов Об'єднавчий собор, на якому була створена Православна церква України. Її очолив митрополит Епіфаній.

Патріарх Варфоломій 5 січня в Стамбулі підписав томос про автокефалію ПЦУ, а на наступний день вручив його сувій Епіфанію. Він буде зберігатися в Україні.

Порошенко провів низку поїздок в регіони України разом з томосом.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською