Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

"На умови не скаржаться": Москалькова відвідала поранених українських моряків у московському СІЗО

7 грудня, 06:05
163
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Про характер поранень українських моряків російський омбудсмен не повідомила

Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова повідомила, що відвідала трьох поранених українських моряків, які перебувають в медичній частині СІЗО Матроська тиша в Москві.

"... Відвідала українських моряків Артеменка, Сороку і Ейдера. Понад дві години розмовляла з ними про умови утримання та стан їхнього здоров'я", - написала Москалькова на своїй сторінці в Instagram.

За словами омбудсмена, пораненим "надається уся необхідна медична допомога, вони забезпечені необхідними препаратами, медики оцінюють отримані ними травми як поранення легкого ступеня тяжкості, лікування вже дає позитивну динаміку".

"На умови утримання скарг не надходило, вони містяться у медичній частині, в просторих, чистих камерах з великими вікнами", - зазначила Москалькова.

За її словами, морякам забезпечено посилене харчування, вони можуть відкрити рахунки і купувати додаткові продукти. Вона також зазначила, що моряки мають доступ до бібліотеки, кожен з них вже переписується електронною поштою з рідними і близькими.

Про характер поранень в повідомленні не вказується.

Більш детальну інформаціію про стан здоров'я і умовях утримання моряків ВМС України Москалькова пообіцяла опублікувати на своєму сайті пізніше.

Подивитися цю публікацію в Instagram

У СІЗО 1 УФСІН Росії по м Москві відвідала українських моряків А.А. Артеменко, В.В. Сороку і А.Д. Ейдер. Понад дві години розмовляла з ними про умови утримання та стан їх здоров'я. Їм надається уся необхідна медична допомога, вони забезпечені необхідними медичними препаратами, медики оцінюють отримані ними травми як поранення легкого ступеня тяжкості, лікування вже дає позитивну динаміку стану здоров'я. На умови утримання скарг не надійшло, вони містяться у медичній частині, в просторих, чистих камерах з великими вікнами. Ув'язненим забезпечується посилене харчування, вони мають можливість відкрити рахунки і купувати додаткові продукти харчування. Вони мають доступ до великої бібліотеці і кожен вибрав і отримав літературу за смаком. Кожен з них вже веде переписку по електронній пошті з рідними і близькими. Більш детальна інформація про стан їх здоров'я і умови утримання буде розміщена на моєму сайті пізніше. #уповноважений #правачеловека #Москалькова #уполномоченнийпоправамчеловекаврф

Публікація від Тетяна Москалькова (@ moskalkova.official)

Раніше радник командувача Військово-морськими силами України, волонтер Вікторія Христенко повідомила, що у одного з поранених українських моряків, які були захоплені під час атаки росіянами українських кораблів быля Керченської протоки, важке поранення ніг, в іншого - травматична ампутація пальців кисті.

29 листопада стало відомо, що захоплених українських моряків вивозять з СІЗО Сімферополя. Адвокат Микола Полозов повідомив, що 21 український моряк знаходиться в СІЗО Лефортово, троє поранених були доставлені в госпіталь СІЗО Матроська тиша в Москві.

Російські силовики захопили два малих броньованих артилерійських катери Бердянськ й Нікополь, рейдовий буксир Яни Капу та 24 військовослужбовців ВМС ЗСУ 25 листопада у районі Керченської протоки.

Дивіться також

Росія наполягає, що українські військові кораблі порушили держкордон при переході з Чорного моря в Азовське море. Підконтрольний Кремлю суд Криму заарештував всіхзахоплених моряків до 25 січня 2019 року. Російська сторона ставить їм "незаконний перетин держкордону". Офіційний Київ вважає їх військовополоненими.

За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Росія атакувала й захопила українські військові кораблі у міжнародних водах Чорного моря.

Після подій у Керченській протоці президент України ввів військовий стан на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Луганська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Реконструкція подій в Керченській протоці

Воєнний стан: текст документа

Воєнний стан в Україні: все, що потрібно знати

Головне

Україна/Події

Сьогодні, 16:23

article_img
В УПЦ МП відреагували на участь своїх ієрархів у Об'єднавчому соборі