Курченко продав Онищенку та Фуксу права на "гроші Януковича" - Al Jazeera

7 січня 2018, 19:45

Українські олігархи-втікачі Олександр Онищенко, Павло Фукс і Сергій Курченко намагаються викупити активи екс-президента України Віктора Януковича, що перебувають за кордоном, зокрема в офшорній зоні.

Про це йдеться в розслідуванні Al Jazeera.

Журналісти видання з'ясували, що підприємці намагаються викупити компанію Quickpace Limited, зареєстровану на Кіпрі.

"У непідписаному документі, який отримала дослідницька група Al Jazeera, як покупці фігурують газовий магнат Олександр Онищенко, який свого часу був народним депутатом України та зараз розшукується чинною українською владою, і бізнесмен Павло Фукс, який заробив свої статки в Москві. Інші документи свідчать про те, що продавцем був Сергій Курченко - український газовий магнат, який втік з України в Москву і більш відомий як "сімейний гаманець" Януковича", - йдеться в дослідженні.

Відео дня

Онищенко і Фукс виплатили 30 млн доларів, в які увійшли готівкові кошти і вартість приватного літака. Активи цієї компанії, до яких увійшли облігації та готівкові кошти на суму 160 млн доларів, були заморожені судом України, як такі, що мають незаконне походження.

На думку журналістів видання, олігархи будуть прагнути розморозити ці кошти, а якщо це станеться, то вони зможуть отримати прибуток в 130 млн доларів. Також олігархи будуть вживати всіх заходів, щоб зняти арешт із рахунків компанії Quickpace Limited.

Нагадаємо, раніше суд арештував медіахолдинг Курченка.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X