Комаровський про вакцини та епідемії: українці вірять тільки смертям

25 березня 2018, 12:57

Низький рівень вакцинації і відсутність колективного імунітету українців від таких хвороб як дифтерія - проблема національної безпеки, переконаний відомий дитячий лікар, педіатр із 30-річним досвідом Євген Комаровський. Про це він заявив в інтерв'ю журналу Новое Время.

Спалах кору дійсно налякав українців, зазначає лікар. "Але, і я говорив про це, люди починають змінюватися тільки тоді, коли побачать реальні смерті. Без трун у дворах ми у вакцинацію не віримо, - нарікає Комаровський. - Але я не хочу, щоб людьми керував страх. Я хочу, щоб ними керували знання. Ми звикли лякатися, а мені гидко працювати з людьми на такому рівні".

Відео дня

Утім, навіть після спалаху кору проблеми з вакцинацією в країні не припинилися, констатує Комаровський. За його словами, за окремими позиціяями не щеплено до 40% населення.

Ми багато говоримо про дітей, а який відсоток дорослих щеплений від дифтерії?

"Ми багато говоримо про дітей, а який відсоток дорослих щеплений від дифтерії? У кращому разі 1%. Нам досі щастить, що в Україні циркулюють дифтерійні палички зі слабким токсином, - розповідає педіатр. - Але варто сюди прилетіти людині з Ємену, Бангладеш або Венесуели, де є реальна епідемія дифтерії і поширюється високотоксикогенна дифтерійна паличка, все може змінитися вмить".

Комаровський наводить лише одну втішну тезу для такого сценарію: якщо така епідемія виникне в Україні, "всі сусідні цивілізовані країни будуть постачати нам сироватку, щоб убезпечити себе".

"Відсутність колективного імунітету від таких хвороб - проблема національної безпеки. Але у нас у країні немає органу, який займається національною безпекою. Той, який є, зайнятий чимось зовсім іншим", - констатує Комаровський.

Читайте повний текст матеріалу у свіжому номері журналу Новое Время - №11 від 22 березня 2018 року.

Редактор: Інна Семенова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X