Зв'язок з офшорами. ЗМІ розповіли про компанію, на яку оформлений приватний літак Порошенка

0 коментувати
Петро Порошенко вже відсутність кримінальних порушень щодо офшорів
Фото: прес-служба президента

Петро Порошенко вже відсутність кримінальних порушень щодо офшорів

Німецьке видання Deutsche Welle з'ясувало, що приватний літак президента України Петра Порошенка оформлений на австрійську компанію JB Park, яка проводила гроші через офшори

Згідно з даними фінансової звітності компанії, яка є у розпорядженні редакції, через неї пройшли, щонайменше, 26 мільйонів євро. При цьому 17 мільйонів були взяті в борг в офшорної материнської компанії Euro Business Investments LTD з Британських Віргінських Островів на безповоротній основі.

"Таким чином, гроші, проведені через офшори, ймовірно, осіли в Австрії", - пише видання.

На компанію Euro Business Investments LTD оформлений також крохмальний завод у Німеччині, що перебуває в управлінні українських компаній, що входять до бізнес-імперії Порошенка.

Видання зазначає, що з Німеччини щороку виводяться мільйони євро на рахунки офшорних компаній, які формально належать Сергію Зайцеву - заступнику генерального директора корпорації Рошен і другу Порошенка.

DW нагадує, що австрійська преса з посиланням на інформацію, отриману з бази даних Панамських документів, у квітні повідомляла про підозрілі офшорні комбінації ще однієї компанії, яку приписують Порошенку. Зокрема, ще 2010 року Raiffeisen Zentralbank Österreich видав корпорації Рошен за дорученням компанії Linquist Services Limited з Британських Віргінських Островів, а також низки інших офшорних компаній кредит на 115 мільйонів євро.

Позики надавалися з рахунків офшорних компаній у Raiffeisen. "Ці конструкції вразливі до відмивання грошей. З економічної точки зору вони зазвичай не мають сенсу", - зазначив керівник відділу боротьби з економічною злочинністю в австрійському Федеральному відомстві кримінальної поліції Рудольф Унтеркефлер в інтерв’ю виданню Wirtschaftsblatt.

"Посилена увага правоохоронних органів Австрії до офшорних схем не випадкова. Адже схеми на кшталт тих, які використовують президент Порошенко і його партнери у своїх ділових відносинах, нерідко використовуються і для масштабних фінансових зловживань", - зауважує DW.

Найяскравішим прикладом останіх років виданя назвало аферу з виведенням десятків мільйонів євро зі збанкрутілих українських банків до Австрії. "Нечисті на руку власники банків внесли гроші, які перебували на кореспондентських рахунках в австрійському банку Meinl Bank, у заставу за фіктивними кредитами. В результаті гроші опинилися на рахунках офшорних фірм, які буцімто видавали кредити, а вкладники залишилися без грошей", - зазначено у публікації.

Нагадаємо, кримінальна поліція Австрії зафіксувала рекордну кількість заяв про підозру у відмиванні грошей, які стосуються громадян України. Протягом 2015 року австрійські банки заявили правоохоронним органам про імовірне відмивання грошей 197 українцями.


3 квітня були опубліковані результати глобального розслідування щодо офшорних компаній впливових людей. Понад 400 журналістів із усього світу вели розслідування від імені міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів.

Серед фігурантів так званого "панамського скандалу" про офшори значаться прізвища 12 чинних і колишніх відомих політиків, понад 120 бізнесменів і 29 багатих бізнесменів з рейтингу журналу Forbes.

Наприклад, у панамському списку виявився президент України Петро Порошенко, який згодом довів відсутність кримінальних порушень на тлі інформації про наявність у нього офшорної компанії. Також російський президент Володимир Путін і його прес-секретар Дмитро Пєсков, прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: