Зміни до Конституції в частині правосуддя опубліковані офіційно

0 коментувати
Зміни набирають чинності через три місяці
Фото: carbonbrief.org

Зміни набирають чинності через три місяці

В Україні офіційно опублікований закон Про внесення зміни до Конституції України (щодо правосуддя)

Закон №1401-VIII опублікований у парламентській газеті Голос України №118 за 29 червня 2016 року, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з положеннями цього документа, зміни до Конституції щодо правосуддя набирають чинності через три місяці з дня, наступного після дня публікації відповідного закону, тобто з 30 червня 2016 р. В той же час положення, яке стосується визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду (МКС), набуває чинності через три роки.

Також зміни в Конституцію підвищують віковий ценз для заняття посади судді - ним може стати громадянин України не молодший 30 років (раніше - не молодше 25 років). Як і раніше, суддею можна буде працювати до 65 років. Збільшений стаж роботи в галузі права, необхідний для призначення на посаду судді - тепер це п'ять років (було - три роки). Також в Основному законі немає вимоги про те, що претендент на посаду судді має не менше 10 років проживати в Україні.

Згідно з поправками, замість Вищої ради юстиції в Україні з'явиться Вища рада правосуддя, повноваження якого будуть ширше, ніж у ВРЮ. Він буде приймати рішення про звільнення судді з посади та переведення до іншого суду, давати згоду на затримання чи арешт судді, а також приймати рішення про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя. Прописаний порядок формування Вищої ради правосуддя, який складатиметься з 21 члена.

Призначає суддю на посаду президент України за поданням Вищої ради правосуддя. Тепер будь-яка особа може подати скаргу до Конституційного суду, якщо вважає, що застосований в судовому рішенні у його справі закон України суперечить Конституції.

Також з Конституції вилучили норми, які передбачали наглядові функції прокуратури, ліквідується інститут "народних засідателів".

Крім того, Конституція передбачає, що "Україна може визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду на умовах, визначених Римським Статутом, проект якого вносить до Верховної Ради президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя. Згоду на затримання й арешт судді тепер буде давати не Верховна Рада, а Вища рада правосуддя".

Нагадаємо, 28 червня президент Петро Порошенко повідомив, що зміни в Конституцію України в частині правосуддя будуть опубліковані 29 червня.

2 червня 2016 року Верховна Рада остаточно затвердила закон про внесення зміни до Конституції України щодо правосуддя. За закон проголосували 335 народних депутатів.

У той же день Верховна Рада прийняла нову редакцію закону про судоустрій та статус суддів.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: