ЗМІ дізналися, як в обхід мораторію компанія "кандидата-носоріга" у мери забудовує заповідні землі Києва

0 коментувати
ЗМІ дізналися, як в обхід мораторію компанія
Журналісти Наші Гроші пишуть, що в охоронній зоні заповідника Києво-Печерська Лавра незаконно забудовують вали Київської фортеці

Забудова відбувається незважаючи на те, що  будувати в зоні заповідника можна тільки з дозволу Міністерства культури, а в деяких випадках - і взагалі заборонено. Так, з 22 січня 2015 року на будівництво в охоронній зоні заповідника Київрада ввела мораторій, але вже через 5 днів після мораторію на вул. Лейпцизька, 13, де і проходять стародавні захисні вали Києва, компанія "Київміськбуд" отримує дозвіл Держархбудінспекції на будівництво висотки.

....

...

Як пишуть Наші Гроші, будує на земельній ділянці компанія ТОВ "Мрія-плюс", власниками фірми є мати Сергія Думчева (кандидата-"носорога" на виборах мера Києва) та Інна Журба (партнерка луганського бізнесмена Сергія Шахова).

Сам же Думчев не приховує, що насправді "Мрія" належить йому і Шахову: "У 2003 році ми купили "Мрію" 50 на 50 з Борисом Броншейном. Потім він (Бронштейн – Ред.) продав свою частку Шахову, з ним у мене ніколи не було фінансових суперечок, цього цілком достатньо для партнерства".

Згідно з повідомленням Київміськбуду, Думчев і Шахов передали будівельної компанії всю документацію, згідно з якою, будівництво проходить не на валах і таким чином не підпадає під мораторій. Проте, в компанії показали застарілі документи, які ще в 2007 році були узгоджені Державною службою з питань національної культурної спадщини та підписані главою служби Миколою Кучеруком.

За словами столичного архітектора Олега Гречуха, в цьому документі топозйомка досить невисокої якості, але все одно видно, що в межах ділянки проходить вал.

Журналісти відзначають, що контролювати, як забудовники дотримуються мораторію, повинна комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування. До її складу входить і Юрій Зубко, керуючий справами ВАТ "ХК" Київміськбуд, який, як пишуть в матеріалі і є яскравим порушником цього мораторію.

Згідно зі столичним генпланом, на Лейпцизькій, 13 дозволяється будувати будівлі не вище 27 метрів, що дорівнює приблизно 9 поверхам, але на ділянці збираються звести будівлю в 17 поверхів. За проектом 2008 року майстерні "М. Дьомін" раніше планувалося звести 22 поверхи. Але в Київміськбуді запевняють, що "скоригували" проект, знизивши його висотність на 5 поверхів. На сайті компанії будівля рекламується як житло бізнес-класу з прекрасними видами з вікон на Лавру та Дніпро.

.....

....

У свою чергу, Міністерство культури на запит журналістів відповіло, що дозволу на проведення земляних робіт по Лейпцігській, 13 не давало. Більш того, Мінкульт ще в грудні 2014 року звертався до Генпрокуратури з вимогою зупинити будівництво, до того часу будівництво велося взагалі без дозволів та узгодження науково-проектної документації.

У той же час, ділянка по Лейпцизькій, 13 охороняється містом вже майже 40 років, з того моменту, як в 1979 році Київрада визначила межі історико-культурних заповідників та охоронних зон пам'яток історії та культури Києва. У 2002 році КМДА ще раз прописала ці межі, з урахуванням змін назв вулиць. З 2011 року Лейпцизька, 13 охороняється не тільки містом, а й державою.

Коли Київміськбуд почав будівництво, історико-містобудівне обґрунтування "Мрії-плюс" було застарілим, на що повинен був звернути увагу тодішній головний архітектор Києва Сергій Целовальник. Але він чомусь закрив на це очі.

У той же час, журналісти звернули увагу і на будівництво, яке ведеться поруч, за адресою Лейпцизька, 15, де зводиться 9-поверховий офісний центр і так само без дозволів. Власник ділянки - ВАТ "Діпробудмашина", головою наглядової ради товариства є Вадим Григор'єв, який до 2004 року володів меблевою компанією "Меркс" спільно з Валерієм Хорошковським.

....

....

Це будівництво взагалі ведеться без паспорта об'єкта, він з'явився лише після кількох візитів знімальної групи Наші гроші. Історія метаморфоз цієї забудови навіть цікавіша, ніж її сусіда, адже в 2005 році для цієї ділянки розробили проект 9-поверхового адміністративного будинку та їдальні в один поверх. Проект погодили, однак після дозволу ДАБІ на їдальню, на її місці почав рости офісний центр. На прохання показати дозвіл Мінкульту на будівництво, в компанії повідомили, що дозвіл є, просто його не можуть знайти.

Журналісти нагадують, що будівництво на валах – це прямий шлях до того, що заповідник виключать зі списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ця міжнародна організація неодноразово підкреслювала, що сучасна забудова в Києві становить загрозу для збереження історичної спадщини столиці.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: