Журналісти з'ясували, що судді Вищого адмінсуду вирішують долю землі під Києвом, на яку самі претендують

1 коментувати
Судді Вищого адмінсуду намагаються переглянути справу про виділення землі на власну користь
Фото: Радіо Свобода

Судді Вищого адмінсуду намагаються переглянути справу про виділення землі на власну користь

Судді вищого адмінсуду Микола Сорока та Олександр Нечитайло вирішують долю понад 14 гектарів лісу у селі Тарасівка Обухівського району під Києвом, частину яких можуть отримати самі

Про це йдеться у сюжеті програми Схеми, спільному проекті Радіо Свобода та Першого суспільного.

На початку вересня Вищий адміністративній суд України за місяць до того, як сплинули всі терміни оскарження, поновив провадження у справі кількарічної давності, що стосувалася правомірності виділення 14 га землі в Обухівському районі під Києвом.

Спочатку у травні 2008 року Обухівська районна держадміністрація передала 73 маловідомим особам земельні ділянки, розташовані в межах села Тарасівка, загальною площею 14,2 гектара.

Водночас сільська рада, де вважають, що долю цієї землі вирішувати їм, а не району виділила цю ж землю іншим 160 громадянам.Через це почалася судова тяганина. У 2012 році Вищий адміністративний суд України виніс рішення на користь райдержадміністрації. Внаслідок цього земля закріпилася за першими отримувачами.

Однак 2 вересня 2015 року року цей же Вищий адміністративній суд раптом поновив провадження у справі за нововиявленими обставинами.

Таке рішення прийняв суддя Микола Сорока, якій разом з іншими суддями Вищого адміністративного суду, у тому числі головою Олександром Нечитайлом, претендують на цю саму землю. Їхні прізвища є у списку тих, кому землю нарізала сільрада, наголошують журналісти.


Фото: Радіо Свобода
Фото: Радіо Свобода


Голова Вищого адмінсуду Олександр Нечитайло підтвердив свою зацікавленість в землі під Києвом. Але водночас заявив, що не готовий говорити про поновлення провадження у справі за нововиявленими обставинами. 

Фото: Радіо Свобода

Фото: Радіо Свобода


Журналісти також зазначають, що від самого початку виділення землі районною райдержадміністрацією мало ознаки корупційної оборудки.

Перша з них – це скупчення людей з багатьох регіонів у одній заяві: 73 заявники, які від початку претендували на землю під Києвом, представляють 10 регіонів та обласних центрів, у тому числі віддалених, таких як Івано-Франківська чи Миколаївська області.


Фото: Радіо Свобода

Фото: Радіо Свобода


Крім того, у списку є люди, які взагалі нічого не знають про подачу документів на цю землю. Таким чином журналісти дійшли висновку, що принаймні частина землі виділялася на підставних осіб.
Ознаками того, що частина людей діяла в інтересах третіх осіб є те, що частина людей або взагалі не цікавляться що сталося з цінною землею, на яку вони нібито претендували у 2008-му, або швидко перепродали її третій особі.
Раніше журналісти з'ясували, що компанія Roshen, що належить президенту України Петру Порошенку, намагається отримати 20 гектарів землі під Києвом без аукціону.

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: