Журналісти виявили зникнення в Києві документів щодо прибережних захисних смуг Дніпра

0 коментувати
В Київраді нині перебувають низка прохань із відведення земельних ділянок на берегах Дніпра

В Київраді нині перебувають низка прохань із відведення земельних ділянок на берегах Дніпра

У Києві зникли проекти прибережних захисних смуг річки Дніпро - документація чотирьох районів, по яких проходить річка: Оболонського, Подільського, Деснянського і Дніпровського, повідомили журналісти програми Схеми

У процесі підготовки розслідування про незаконну забудову прибережних захисних смуг з’ясувалося, що зникли графічні зображення меж захисних смуг Дніпра, в яких міститься інформація щодо точних координат, де починається захисна межа берега і як саме вона проходить.

Оригінали цих документів відсутні в управлінні екології Департаменту благоустрою і збереження природного середовища Київської міської адміністрації, що займається погодженням земельної документації щодо відведення земельних ділянок, зокрема, і на березі річки Дніпро.

За словами представника управління екології Департаменту благоустрою КМДА Андрія Вергіліса, документи не були передані після ліквідації в 2013 році Державного управління екології, підпорядкованого Міністерству екології та земельних ресурсів.

"На жаль, я не знаю, де вони. За неофіційними свідченнями, напередодні ліквідації під’їжджали машини, щось вивозили начебто. …Мало того, що ми не знаємо, який там розмір прибережних захисних смуг, якщо умовно хтось нажене там техніки і за ніч засипле якесь озеро, то у нас навіть не буде документа, аби сказати, що там було озеро", - заявив він.

Міністерство екології інформувало, що в їхньому архіві оригінали зниклих документів прибережних захисних смуг чотирьох районів Києва теж відсутні.

Київський департамент земельних ресурсів теж працює без документів прибережних захисних смуг, ухвалених Київрадою у 2007 та 2009 роках. "Офіційно в департамент земельних ресурсів таку документацію ніхто не передавав. У нас є офіційне звернення на Київраду. На жаль, у нас їх нема", - пояснив керівник департаменту Олексій Поліщук.


Також у Київради відсутні оригінали рішення щодо ухвалення проекту прибережних захисних смуг. Журналісти розшукали їх у Подільському районному суді. В 2010 році в Київради їх вилучила Генпрокуратура через побудований на березі Дніпра ресторан Ріоні. Документи досі зберігаються в суді й не були повернуті Київраді. Щоб їх повернути, прокуратурі Києва потрібно звернутися до суду й замінити оригінали на завірену копію, пояснили у прес-службі суду.

На розгляді Київради нині перебувають низка прохань із відведення земельних ділянок на берегах річки Дніпро, на Трухановому острові, які погоджувалися київськими департаментами, зокрема і в 2015 року, тобто без оригіналів документів прибережних захисних смуг, зазначають автори розслідування.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: