Заборонений Бабкін. Як і за що учаснику гурту 5'nizza не дали провести концерти у Львові та Тернополі

4 коментувати
После протеста против концерта Бабкина во Львове уже отменили еще один концерт в Тернополе
Фото: Сергей Бабкин via Facebook

После протеста против концерта Бабкина во Львове уже отменили еще один концерт в Тернополе

7 жовтня у Львові скасували концерт учасника гурту 5'nizza Сергія Бабкіна, а 10 жовтня комісія Тернопільської облради заборонила проведення концертів тим, хто з початку війни виступав у Росії

Ця заборона, ймовірно, також стосувався насамперед Бабкіна. Це можна зрозуміти з повідомлення 5 каналу, в якому говориться, що члени депутатської комісії облради з питань духовності, культури, свободи слова інформації та розвитку громадянського суспільства "висловили невдоволення появою в Тернополі афіш, які кілька тижнів поспіль повідомляли про концерт співака Сергій Бабкіна, який гастролював у Росії і Криму".

НВ розповідає, чим Бабкін розлютив активістів Добровольчого руху Організації українських націоналістів і членів обласної комісії з питань духовності.

Виступи Бабкіна в Росії і в Криму

Приводом до акції протесту проти концерту Бабкіна у Львові стали його виступи в Росії і в окупованому Криму.

Так, 28 листопада 2015 року та 29 жовтня 2016 року Бабкін виступав в клубі YotaSpace в Москві, 30 жовтня 2016 року в клубі Космонавт в Санкт-Петербурзі, 22 лютого 2017 року Центральному Будинку Художника в Москві, а 23 лютого 2017 року музеї Ерарта в Санкт-Петербурзі.<


Крім того, у травні 2017 року група 5'nizza, учасником якої є Сергій Бабкін, вирушила із презентацією нового альбому в тур по Росії.

Бабкін також не заперечує, що в 2014 році виступав у окупованому Криму.

У серпні 2014 року він записав відеозвернення про своє рішення поїхати з концертами до Криму.


"Чому я повинен не їхати в Крим? Там що, якісь біси рогаті живуть? Не розумію. Для мене Крим, та й не тільки для мене, залишився тим же Кримом. Нічого не змінилося. Так, напевно, у принципових людей позиція : "Все, ми туди не поїдемо". Але чому? адже там ті ж звичайні люди живуть, як ми з вами ", - говорив він.

За словами Бабкіна, війна Росії з Україною - це "домовленості на вищому рівні", до яких звичайні люди не мають відношення.

"Причому тут ми з вами?! Це гра, нормальні бізнесові розрахунки, домовленості на вищому рівні. Тільки ми з вами, прості люди, тут взагалі ні при чому. Ні в Росії, ні в Україні, ні в Білорусі", - заявляв він .

Бабкін також висловлював думку, що влада може змінитися тільки зі змінами стилю спілкування в суспільстві і появою у людей взаємної поваги.

Позиція противників концерту Бабкіна у Львові

Антон Петрівський, ініціатор блокади концерту Бабкіна та учасник Добровольчого корпусу ОУН в ефірі каналу Перший Західний, пояснюючи свою позицію, заявив що "ось такі ось артисти, які веселять московську публіку" виступають по той бік лінії фронту "за спинами тих, хто стріляє в наших солдат ".


"На їх концерти приходять дуже різні люди, і я більш ніж упевнений, що значна частина, а то й більшість цих людей, які приходять на їх концерти, вони підтримують, по-перше, існуючий режим в Росії або безпосередньо, або своєю бездіяльністю. А, по-друге, без сумніву, вони підтримують агресію Російської Федерації щодо України. І коли псевдонаш артист йде і веселить їх публіку у час, коли наші солдати обороняють нашу землю - це абсолютно аморально", - сказав він.

За словами Петрівського "честь і гідність", а також "відповідальність перед бойовими товаришами" не дозволяють толерантно ставиться до таких речей.

Петрівський також розповів, що поставив Бабкіну і його команді дві вимоги - пообіцяти, що більше його концертів на території Росії і "на окупованих територіях" не буде і визнати Росію країною-агресором.

"Виконавець на наші прохання тире вимоги не відреагував, тобто, він не захотів виконати ці вимоги", - розповів він.

За словами Петрівського "те, що ми йому запропонували такий формат, говорить ще й про те, що ми цивілізовані люди, тому що ми прийшли не просто щоб побуянити".

Активіст Добровольчого корпусу ОУН підкреслив, що у противників концерту "був чіткий формат, за яким він (Сергій Бабкін - ред.) міг виступити, тому що ми не хочемо комусь доставляти якісь незручності, але, в той же час ми повинні протидіяти таким моментам, і ми кожному даємо шанс".

Оскільки Бабкін не скористався наданим йому "шансом" було розпочато блокування його концерту.

На цьому ж записі координатор громадської організації Економічний бойкотній рух і редактор сайту Форпост Олег Радик заявив, що хоча артист не повинен розбиратися в політиці, "у воєнні часи він повинен розуміти, що йде війна", так як політика і війна, "захист Батьківщини від окупанта" - це різні речі.

"Йому кажуть - визнай, що нашу Батьківщину окупували ... а він каже - це політика. Він брехун, а те, що його родичі військові, хочеться запитати, в якій армії вони військові", - висловив свою думку Радик.

Він також зазначив, що люди, які приходять на концерт "до таких Бабкіних" не розуміють, що в країні йде війна.

"Це було дуже показовим, коли ці екзальтовані малолітки і старші пані співали російські пісні Бабкіна на знак протесту проти блокування хлопцями, а хлопці співали повстанські пісні. Це два світи, це два Львови", - додав Радик.

У той же час, Петрівський додав, що "ця групка юних, нерозумних, напевно, людей ... їм ще треба трохи більше інформації, напевно, дати. ... Поки це їх не стосується, вони абсолютно на це не реагують".

За словами Радика, активісти мають намір зустрітися з керівництвом кількох закладів, які можуть надавати майданчики для концертів, і домовитися узгоджувати між собою проведення концертів.

"Тому що керівництво Малевича було в шоці від того, що він до них приїхав", - сказав він, зазначивши, що керівництво клубу просто "не розібралося".

Відповідаючи на запитання, чи змінюють свідомість слухачів Бабкіна подібні акції чио слухачі просто залишаються ображеними, Радик порівняв їх зі слухачами російського виконавця Йосипа Кобзона.

"Ці люди і на Кобзона прийдуть. Але що ж я повинен переживати за тих, хто слухає Кобзона? Всім не догодиш", - заявив він. Радик також назвав концерт Бабкіна "задоволенням на крові".

У свою чергу, Петрівський висловив думку, що артисти, які виступають на території Російської Федерації є в більшості випадків "латентними сепаратистами" і відсутність їх концертів у Львові "оберігає нашу молодь від цього впливу".

Розповідаючи про бойкот він зазначив, що "більшість поліцейських були адекватними людьми" і неформально підтримували противників концерту Бабкіна.

"Були кілька персонажів, які повели себе неадекватно, зокрема, мене провокували своїми словами і поведінкою. Вони апелювали до поняття законності", - розповів Петрівський.

У відповідь він заявив їм, що існує рішення міської ради Львова №399, яке забороняє "таким артистам" виступати на території міста Львова, після чого поліцейські припиняли дискусії.

У той же час, на відео, показаному в цій же передачі і опублікованому самими активістами в Facebook, можна побачити, що між противниками концерту і поліцейськими виникла суперечка і навіть невелика бійка.

Переговори противників концерту з Бабкіним

На сторінці Львівської міської організації Добровольчого Руху ОУН у Facebook було оприлюднено відео переговорів з Бабкіним, під час яких він відмовляється повторити за активістами, що Росія є країною-агресором.

На відео ініціатор блокади Антон Петрівський, згадуючи, що це вже не в перший раз, озвучує вимоги до Бабкіна визнати на камеру, що Росія є країною-агресором і пообіцяти, що він більше не буде виступати, як в Росії, так і на окупованих територіях.

"Тому що наша мета - не зірвати Ваш концерт, а наша мета, щоб українські артисти, які зокрема формують думку великої кількості молоді, не їздили в країну-агресор і тим самим не показували, що у нас з Росією немає війни", - заявив він, і запитав Бабкіна, чи вважає він нормальним виступати за спинами "людей, які стріляють в наших солдат, тобто тішити своїми концертами московську публіку".

У відповідь Бабкін заявив, що він і його команда "не виступають за спинами" і не "тішать" російську публіку, як і українську, оскільки його концерти не спрямовані на те, щоб "тішити" людей.

Після невеликої суперечки про те, чи є концертна діяльність Бабкіна розвагою, активісти пред'явили артистам ухвалу Львівської міської ради про заборону виступати у Львові артистам, які виступали в Росії під час війни, а також в Криму і на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

На запитання, чи є Росія країною-агресором, Бабкін відповідає, що його політичні погляди він не має наміру розглядати.

"Я виріс у військовій родині. У мене батько підполковник, брат у мене майор і у мене є багато друзів-військових. І також є люди, які були в АТО, які мені розповідали, що відбувається. Ситуація неоднозначна, її не можна так просто вирішити - так чи не так. Ні. І ви самі прекрасно знаєте, що це так", - спробував пояснити свій погляд на конфлікт на Донбасі Бабкін.

Потім Петрівський на запису заявляє, що поліція порушила домовленості і почала діяти проти активістів і закликає поліцію виконувати обіцянки.

Після спроби членів команди Бабкіна уточнити, що, на думку активістів, означає вираз "Росія країна-агресор" один з активістів каже, що нічого обговорювати і розмова закінчена, оскільки Бабкін "відвертий сепаратист".

Через годину після публікації відео розмови з Бабкіним і його командою Львівська міська організація Добровольчого Руху ОУН повідомила про скасування організаторами його концерту у Львові.

Заява Сергія Бабкіна після зриву концерту

8 жовтня, на наступний день після зриву його концерту у Львові, Сергій Бабкін зробив заяву про цей інцидент в Facebook.

"Ми зробили все можливе і залежне від нас, щоб концерт відбувся", - підкреслив він.

Бабкін повідомив, що за день до концерту подзвонив ініціатору його блокування Антону Петрівському й запропонував йому зустрітися о 12:00 в Музеї Ідей, щоб поговорити один на один.

"Пропонував, якщо йому так це потрібно, зняти нашу розмову на камеру. Але він мені чітко дав зрозуміти, що один зустрічатися не буде, і що їм потрібен скандал і максимальна увага, пов'язана з ним", - зазначив музикант.

Він заявив, що зустріч з активістами відбулася з ініціативи музикантів "як остання надія бути почутими", хоча вони і розуміли "всю марність цієї зустрічі" після попередньої телефонної розмови.

"Як тільки всі можливості мирного діалогу закінчилися, ми прийняли рішення скасувати концерт боячись за безпеку людей, що стоять на вулиці", - написав Бабкін.

Він також спробував пояснити свою позицію.

За словами Бабкіна, він патріот і доводить це щодня.

"Я народився і живу в Україні, тут живуть мої діти, і я роблю все, щоб вони отримали прекрасну освіту в Україні, виросли "Людьми" і залишилися жити тут", - підкреслив він.

Музикант також написав, що неприпинення гастрольної діяльності в Росії з 2014 року - це "непопулярна, але зважена позиція".

"..я вважаю, що 10 000 осіб, які хором співають пісні українською мовою в самому центрі Москви - це перемога України", - зазначив він.

Бабкін також написав, що не він і його команда не грають в Росії "для політиків і еліти".

"..ми граємо для людей, більшість з яких підходять до нас після концерту і просять вибачення за дії своєї влади", - підкреслив музикант, додавши, що вважає важливим під час засилля пропаганди підтримувати цих людей і показувати їм справжню Україну, а не ту , яку їм подають у їх телевізорах.

Він також заявив, що їздить до Росії не заради грошей.

"Вище я написав, що це не так, а частину зароблених грошей я завжди передавав на благодійність ще до того, як це стало популярним. Але вважаю, що благодійності потрібна тиша, вона не терпить висвітлення і для мене неприйнятно фотографувати і виставляти на загальний огляд все те, що я передаю в дитячі будинки та в зону АТО", - пояснив Бабкін.

Він також нагадав, що, заробляючи гроші в Росії, він інвестує їх "в розвиток мистецтва" в Україні, "оскільки всі записи альбомів, зйомка кліпів, продакшн виконуються українськими фахівцями і в Україні".

Коментуючи виступи в Криму в 2014 році, Бабкін підкреслив, що на півострів його команда потрапила з материкової України і він продовжує вважати Крим Україною.

"На нашому концерті люди піднімали українські прапори, а як автографи ми писали людям" Слава Україні", - відзначав він.

Крім того, Бабкін записав відеозвернення, яке опублікував на своїй сторінці в Instagram.

Телефонна розмова Бабкіна з активістом блокування концерту Петрівським

Після публікації заяви Бабкіна Львівська міська організація Добровольчого руху ОУН опублікувала відповідну заяву Петрівського та аудіозапис частини його телефонної розмови з Бабкіним.

Він повідомив, що його номер телефону Бабкін, ймовірно, взяв у організаторів концерту, з якими активісти виходили на зв'язок за місяць до заходу з тими ж вимогами, які пред'явили Бабкіну - заявити на камеру, що Росія країна-агресор і відмовитися від виступів там.

За словами Петрівського, він розповів про попередні звернення противників концерту до його організаторів, "що безперечно є доказом того, що скандал нам явно не потрібен і що ми є людьми цивілізованими, але в той же час послідовними".

Петрівський також написав, що не мав бажання зустрічатися з Бабкіним в Музеї Ідей, "тому що сам нічого не вирішую, а наша позиція з усіма активістами є спільною і консолідованою".

Він не виключив, що Бабкін мав намір запропонувати їм грошей за відмову від блокування концерту, "але справжні українські націоналісти не продаються, і це я йому також підкреслив".

Петрівський заявив, що озвучив Бабкіну вимоги активістів по телефону.

"Після його слів про те, що він не вважає рашку країною-агресором (після 1-00 хвилини аудіо записи) я усвідомив, що говорю з людиною, якій не місце не те що у Львові, а й в Україні. Публікація цього аудіозапису є вимушеною відповіддю на брехню цього "артиста" в його пості на офіційній сторінці. Зрештою слухайте самі (пунктуація та граматика оригіналу в цитаті збережені - ред.) ", - підкреслив він.

В опублікованому аудіозаписі чутно, як Петрівський запитує Бабкіна, чому він боїться сказати на камеру, що Росія - це агресор.

Бабкін відповідає, що він не боїться сказати цього на камеру, якщо він так вважає.

"Якщо я так вважаю, ось відверто, щиро, всім серцем, всією душею, тоді я легко, з легкістю, прямо зараз запишу на телефоні цю фразу. А якщо я так не вважаю, і в мені щось пручається, я не можу цього сказати", - сказав від під час телефонної розмови з Петрівським.

У відповідь Петрівський заявляє, що тоді немає сенсу далі про щось говорити і намагається припинити розмову, посилаючись на те, що у нього є дуже важливі справи і, ймовірно, вже не в перший раз відмовляється зустрітися з Бабкіним о 12:00.

Потім вони обговорюють зустріч о 17:00 з активістами біля клубу.

Зокрема, Бабкін висловлює здивування з приводу того, навіщо противникам його концерту потрібно приходити до клубу, де він відбудеться, якщо їм, як сказав Петрівський "плювати на мене як на артиста і як на особистість".

"Тому що вони не хочуть, щоб у Львові виступали артисти, які виступають в Росії", - відповідає йому Петрівський.

Бабкін підкреслює, що противники його концерту позбавляють людей свободи вибору, "тому що ви вирішуєте, хто буде виступати у Львові, а хто не буде виступати" і таким чином вони ставлять себе вище людей.

"Я Вам більше скажу. Я хвилююся за тих людей, які відвоювали на фронті і повернулися сюди до Львова. Для них боляче, коли приїжджають артисти і виступають артисти, які перед цим виступали в Росії. Розумієте?" - каже йому Петрівський.

"Ну, розумію, так, боляче. Так нехай вони, не знаю, спалять афіші, нехай не йдуть на концерти. Хто їх тягне йти на концерт цієї людини? Нехай проклянуть його, обійдуть стороною десятою", - відповідає йому Бабкін.

Петрівський підкреслює, що "ця логіка не спрацьовує", тому що мова не про те, щоб не йти на концерт, а про те, щоб Бабкін не виступав у Львові.

Після нетривалої суперечки на ті ж теми Бабкін і Петрівський прощаються.

Заборона концерту в Тернополі

У рішенні постійної депутатської комісії з питань духовності, культури, свободи слова, інформації та розвитку громадянського суспільства Тернопільської облради йшлося про заборону проведення концертів і театральних виступів "в обласних комунальних закладах і на території області" особам та організаціям, які здійснювали таку діяльність в Росії і на окупованих територіях з початку війни.


Члены комиссии облсовета выразили недовольство из-за появления в Тернополе афиш, которые сообщали о концерте Бабкина / Фото: te-rada.org

Члени комісії облради висловили невдоволення через появу в Тернополі афіш, які повідомляли про концерт Бабкіна / Фото: te-rada.org


Але конкретно з таких "осіб і організацій" згадувався саме Сергій Бабкін. Згідно з повідомленням ЗМІ, на засіданні комісії директор обласного драмтеатру Борис Ріпка заявляв, що не підписував договір зі співаком, "а навпаки повідомив організаторам концерту, що поставить свій підпис тільки якщо отримає погодження на цей концерт від облради".

Комісія прийняла рішення про заборону, "щоб запобігти в майбутньому будь-яким подібним непорозумінням".

Після рішення комісії організатори концерту оголосили, що він скасовується, і пообіцяли повернути гроші за квитки.


А як вважаєте ви?

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: