Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Занадто багато. Литва вводить квоти на заробітчан з України

17 травня, 17:06
854
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

93% українців, які працювали за кордоном в останні 5 років, були задіяні виключно у сфері фізичної праці

Zvezda505 / pixabay.com

У зв’язку із інтенсивним зростанням масштабів імміграції з України уряд Литви вирішив встановити квоти для закордонних працівників на деякі професії. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

"Може початися процес витіснення з ринку праці наших громадян, оскільки це більш дешева робоча сила", - сказав після засідання уряду віце-канцлер Литви Дейвідас Матульоніс. Це питання надзвичайно актуальне через зростання кількості українських водіїв та будівельників у Литві, додав він. Квоти не будуть діяти по відношенню до фахівців з високою кваліфікацією. За їх встановлення буде відповідати Міністерство соціального захисту та праці. Конкретні пропозиції будуть висунуті до жовтня, повідомив віце-канцлер.

Статистика

За перші чотири місяці 2018 року до Литви прибуло більше 12 тис. мігрантів. У порівнянні із попередніми роками, цей показник збільшився у два рази. У минулому році робочі візи або посвідки на проживання у Литві на підставі роботи були надані майже 34,5 тис. іноземцям. З них близько 20 тис. є громадянами України.

Українська робоча сила у попиті

Встановлення урядом Литви квот на деякі професії - нормальне явище, зазначив голова Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. Литві як невеликій країні потрібно захищати свій ринок праці. Він також висловив припущення, що квоти на іноземну робочу силу навряд чи довго протримаються.

У разі введення Литвою квот заробітчани з України не матимуть жодних проблем, оскільки українці є останнім великим робочим резервом в Європі, додав він. При цьому 93% українців, які працювали за кордоном хоча б один раз за останні 5 років, були задіяні виключно у сфері фізичної праці.

Куди їдуть українці на заробітки

Литва посідає місце в першій десятці країн, які шукають робочу силу в Україні, зазначила HR-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна. Близько 60 чи 90  вакансій, в залежності від сезону, завжди відкриті. І кількість вакансій не означає кількість реальних робочих місць, додала вона.

Українська трудова міграція – зрада чи перемога?

Зараз у рубриц Інші країни на українському сайті з пошуку роботи відкрито близько 1500 вакансій. Найбільше робочих місць українцям пропонують у Польщі, Німеччині, Чехії, Литві, Латвії, Ізраїлі. Є і такий варіант, коли працівники приїжджають до Литви, а потім поступово переміщаються до північних країн - Швеції, Норвегії тощо, додала експерт.

Фракція Народний фронт у Верховній Раді виступає за створення центрального органу виконавчої влади з питань зовнішньої трудової міграції.

Головне

Україна/Події

Вчора, 14:23

article_img
"Він вже переміг": Премію Сахарова за Олега Сенцова отримала в Страсбурзі його сестра

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися