Законопроект про деокупацію: як Донбас повертатимуть Україні

12 липня 2017, 20:09
12 липня Громадське опублікувало текст раніше анонсованого законопроекту про деокупацію окремих територій Донецької та Луганської областей

НВ наводить його основні положення.

Окуповані території це:

- сухопутна територія, в межах якої збройні сили Росії та створені і контрольовані нею незаконні збройні формування й окупаційна адміністрація встановили і здійснюють свою владу;

Відео дня

- внутрішні морські води та територіальне море України, що до неї прилягає;

- повітряний простір над цими територіями.

Межі тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей визначає Міноборони за поданням Генштабу Збройних сил України.


Щодо цих територій встановлюється особливий правовий режим перетину їх меж, реалізації і забезпечення прав і свобод людини та вчинення правочинів.

Ці особливості, крім порядку в'їзду та виїзду, визначаються Законом України Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України.

Режим вздовж лінії розмежування та порядок переміщення осіб і товарів через неї визначається начальником Об'єднаного оперативного штабу Збройних сил України за погодженням зі Службою безпеки України з урахуванням безпекової ситуації.

Не передбачені Конституцією України органи, посадові і службові особи та їхня діяльність на окупованих територіях вважаються незаконними. Видані ними рішення чи документи є недійсними і не створюють правових наслідків.

За фізичними та юридичними особами зберігається право власності на майно, у тому числі на земельні ділянки на тимчасово окупованих територіях, якщо воно набуте відповідно до законів України.

Так само право власності на майно на тимчасово окупованих територіях зберігається за державою Україна, територіальними громадами сіл, селищ та міст, державними органами, органами місцевого самоврядування та іншими суб'єктами публічного права.


Щоб забезпечити суверенітет на тимчасово окупованих територіях України державні органи:

- використовують наявні можливості для захисту прав і свобод громадян, які там проживають;

- здійснюють політико-дипломатичні та інші заходи з відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаному кордоні;

- вживають вичерпних заходів із забезпечення національної безпеки та оборони і стримування російської агресії;

- випереджально розвивають оборонні і безпекові спроможності України, спираючись, насамперед, на власні сили за максимальної реалізації потенціалу міжнародного співробітництва.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Держава Україна не несе відповідальності за протиправні дії Російської Федерації як держави-агресора та контрольованих нею незаконних збройних формувань на території окремих районів Донецької і Луганської областей.


Під час здійснення заходів з відновлення територіальної цілісності України залишаються пріоритетними:

- Мінський протокол від 5 вересня 2014 року;

- Мінський меморандум від 19 вересня 2014 року;

- Комплекс заходів від 12 лютого 2015 року.


До здійснення заходів із забезпечення в Донецькій та Луганській областях національної безпеки та оборони залучаються сили та засоби:

- Збройних сил України;

- Служби безпеки України;

- Служби зовнішньої розвідки України;

- Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України;

- Національної гвардії України;

- Державної прикордонної служби України;

- Управління державної охорони України;

- Державної спеціальної служби транспорту;

- Міністерства внутрішніх справ України;

- Національної поліції України;

- центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

Рішення про застосування Збройних сил України та інших законних військових формувань у період дії цього Закону приймає президент України.

За необхідності може бути прийняте рішення про введення воєнного стану.


Здійсненням заходів із забезпечення національної безпеки та оборони у Донецькій та Луганській областях керує Об'єднаний оперативний штаб Збройних сил України.

Начальника цього штабу призначає президент України за поданням начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Зброних сил України.

Оперативний штаб здійснює керівництво усіма силами та засобами. залученими до заходів із забезпечення національної безпеки та оборони у Донецькій та Луганській областях, а також військово-цивільними та військовими адміністраціями у разі їх створення.

НВ

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X