Закон Порошенка про судоустрій і статус суддів внесений в Раду

0 коментувати
Ініціатором закону виступив Порошенко

Ініціатором закону виступив Порошенко

Президент України Петро Порошенко вніс у Верховну Раду законопроект про судоустрій і статус суддів

На сайті українського парламенту зазначається, що документ був зареєстрований 30 травня 2016 року.

Раніше Порошенко попросив народних депутатів підтримати зміни в Конституцію в частині судової реформи і нову редакцію Закону Про судоустрій та статус суддів.

Глава держави висловив сподівання, що в результаті втілення реформи кардинально зміниться система імунітету суддів, що дасть можливість ефективно залучати до відповідальності суддів-корупціонерів, які спотворюють систему правосуддя.

Разом зі змінами до Конституції в частині правосуддя Порошенко вважає за доцільне прийняття нової редакції закону про судоустрій.

Він підкреслив, що новим законом передбачаються рішучі кроки щодо деполітизації судової системи, а також значно звужується вплив на судову систему і його як глави держави. Зокрема, скасовується процедура призначення суддів Президентом на п'ятирічний термін, залишається тільки право підпису відносно тієї кандидатури, яка виноситься на розгляд Вищої ради правосуддя.

Також ліквідовуються вищі спеціалізовані суди та створюється касаційна інстанція, яка гарантує захист права на справедливість громадянина України, а у Вищу раду правосуддя додається громадська рада, яка буде забезпечувати вплив громадськості на прозорість конкурсу та кандидатури.

Разом з тим, спікер Ради Андрій Парубій заявив, що деякі фракції зв'язали прийняття закону про судоустрій і статус суддів із внесенням змін до Конституції України в частині правосуддя, висунувши відповідні умови.Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: