Захисники виборчого права. Як в Україні готуватимуть омбудсменів до виборів

12 червня 2018, 16:02

В Україні почали підготовку виборчих омбудсменів. Вони повинні будуть комунікувати з поліцією, судами та прокуратурою стосовно порушення виборчих прав громадян. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Про це розповіла голова правління Громадянської мережі Опора Ольга Айвазовська. За її словами, омбудсмени будуть працювати в 24 регіонах України під час проведення виборів.

Відео дня

Відбір омбудсменів відбуватиметься за допомогою публічного конкурсу

Гроші на навчання виділив Європейський Союз, а самі омбудсмени не будуть пов'язані з державою, додала Айвазовська.

“Підібрати у кожному регіоні кваліфікованих людей, навчити їх спільно з Українським католицьким університетом, нашими бельгійськими партнерами. Що таке порушення, як з ними працювати, як працює поліція, як ефективно працювати з документуванням, щоб поліція не мала можливість сказати: "Вибачте, але ми не можемо у аноніма взяти свідчення". Ці омбудсмени повинні стартувати з грудня, щоб за рік показати іншу тенденцію”, - зазначила Айвазовська.

Набір до омбудсменів з виборчого права стартував 15 травня. Заявку на участь у конкурсі можна подати на офіційному сайті організації. Планується, що за його результатами буде відібрано до 50 найбільш учасників із відповідною базою знань.

Критерії відбору омбудсменів

Відбір омбудсменів відбуватиметься за допомогою публічного конкурсу. Проводитиме його незалежна комісія. Пріоритет буде надаватися людям, які вже мають юридичну освіту та певний досвід у виборчому процесі.

Гроші на навчання виділив Європейський Союз

Після відбору кандидатів навчатимуть на спеціально розроблених профільних курсах на базу Українського католицького університету.

Навчальна програма охоплюватиме 5 модулів про зміст та загальну характеристику виборчих прав, правопорушень, пропроцесуальних аспекти збору та фіксації доказової бази, судову практику та медіакомунікацію. Навчання проходитиме фактично дві людини на регіон. Той, хто набере найвищу кількість балів, стане омбудсменом, другий буде запасним, який у разі необхідності зможе замінити переможця.

Головна проблема українських виборів - це систематичні прямі та не прямі підкупи виборців.

Пріоритет буде надаватися людям, які вже мають юридичну освіту та певний досвід у виборчому процесі

За всю історію незалежності ніхто не поніс покарання за такі дії з боку партій та кандидатів, заявив голова правління Комітету виборців України Олексій Кошель. В країні не існує жодного великого міста, в якому б не відбувалися підкупи, додав Кошель.

“Звичайний концерт - це теж надання виборцям послуг дозвілля. Недосконала робота правоохоронних органів показує, що немає жодного випадку, коли людина, яка купує голоси виборців, отримала реальний тюремний термін”, - сказав Кошель.

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський не виключає кібератак на наступних президентських виборах в Україні. При тому, на його думку, загроза буде йти не зі сторони Росії та Сполучених Штатів, а з середини України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X