Забувши про жахи репресій. The Guardian дослідила причини появи портретів Сталіна у Донецьку

4 коментувати
Забувши про жахи репресій. The Guardian дослідила причини появи портретів Сталіна у Донецьку

У центрі Донецька встановлено три портрети колишнього диктатора СРСР Йосипа Сталіна, пише британське видання The Guardian

Як зазначено в матеріалі, портрети розміщені на головній площі міста (очевидно, йдеться про площу Леніна) з цитатою Сталіна: “Наше діло праве, ворог буде розгромлений, перемога за нами".

“Я думаю, що портрети Сталіна - річ хороша. Це наша історія, і багато людей вже забули, що він взагалі був", - сказала 22-річна студентка Катерина.

Видання зауважує, що про жахи сталінських репресій і загибель до п'яти мільйонів українців у 1930-х роках через голод, спричинений примусовою колективізацією, вона не згадала.

Лідер сепаратистів ДНР Олександр Захарченко заявляв, що шкодує з приводу розпаду СРСР.

"Радянський Союз був великою країною, і було величезною помилкою, що він був знищений ЦРУ та іншими спецслужбами", - сказав Захарченко.

The Guardian наголошує, що ідеалізація радянської епохи передбачає заперечення всього, що псує "райдужну картинку". У серпні в Донецьку сепаратисти вирішили знести пам'ятник жертвам голоду 1930-х років в Україні.

А в Донецькому державному університеті було демонтовано барельєф українському дисиденту, поету Василю Стусу, якого було ув'язнено і який помер в тюремному таборі в 1985 році у віці 47 років.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів