Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Заборонити називати дітей безглуздими словами. Про які зареєстровані імена повідомили в Мін'юсті

27 вересня, 16:18
2006
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Народний депутат Мисик запевняє, що закон захищатиме права дітей

Батьківська Рада Московського району / facebook

Народний депутат із групи Відродження Володимир Мисик зареєстрував законопроект, який покликаний заборонити імена, які складаються із назв неживих предметів, вигаданих персонажів, географічних назв, титулів, хвороб, абревіатур тощо. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

У Сімейному кодексі депутат пропонує встановити заборону називати дітей іменами, які одночасно містять букви, символи та цифри, нецензурну лексику або ображають суспільну мораль.

Майбутній маніяк

Даючи ім’я дитині, батьки несуть відповідальність за її подальшу долю, зазначив нардеп. За словами Мисика, законопроект захистить права дитини.

“Є дивні імена - недопустимі, образливі, ті, що викликають увагу. Іноді хлопчиків називають жіночими іменами, дівчат - чоловічими. Хлопчик з іменем Свєта, дівчинка з іменем Коля. Як ви думаєте, аргументація є, якщо батьки поводять себе неадекватно, перебуваючи під впливом якихось препаратів чи хворих фантазій. Знущання над цією дитиною починається, як тільки інші діти чують її ім'я. У результаті ми отримуємо неповноцінного, закомплексованого, ображеного на всіх. І не факт, що з нього не виросте майбутній Чикатило”, - сказав Мисик.

Депутат додав, що прикладатиме зусиль, щоб законопроект був проголосований протягом цієї сесії. Механізм визначення імен, які підпадуть до заборони, ще не визначений, додав він. За словами Мисика, після першого читання народні депутати та батьки зможуть долучитися до обговорення та внесення правок.

Підбірка безглуздих імен від Мінюсту

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, за даними Міністерства юстиції, за попередні роки в країні були зареєстровані такі імена, як Черешня, Золушка, Атлантида, Таймер, Сервер та Космос, Кукла, Мерседес, Алейна, Книгиня, Ізраїль, Мілорд, Сероп, Султан, Панна, Кітті, Янукович та інші.

Цивільний кодекс Румунії забороняє давати дитині ім'я, що містить нецензурну лексику

Загалом потрібно встановлювати порядок щодо того, якими іменами українці можуть називати своїх дітей, зазначив начальник головного територіального управління юстиції в Києві Станіслав Куценко. Водночас поданий законопроект ще треба доопрацьовувати, щоб уникнути подвійного трактування, додав він.

“Це буде противагою тому, що зараз здійснюють реєстрацію імен на свій розсуд. Закон необхідно доопрацювати, є можливість подвійного трактування. Деякі країни пішли правильним шляхом, коли визначили перелік імен, якими не можна називати свої дітей. У Малайзії, Новій Зеландії, Румунії. Коли дітей називають скороченнями, хворобами - неприпустимо”, - зазначив Куценко.

Перелік імен, що підпадуть під заборону, може бути затверджений підзаконними нормативно-правовими актами, додав він.

Малайзійський Гітлер

До цивільного кодексу Румунії були внесені зміни, якими забороняється давати дитині ім'я, що містить нецензурну лексику або ображає суспільну мораль. У Новій Зеландії складений список імен, які заборонено давати дітям. До переліку потрапило 102 імені. Серед них Месія, Люцифер, Адольф Гітлер, Містер Суддя Справедливість.

Перелік заборонених імен як для новонароджених, так і для дорослих громадян при зміні імені ввела і Малайзія. До таких імен належить 007, Гітлер, Божевільний, Пахуча Голова, Смердючий Пес та інші.

 У Німеччині різні правила щодо того, як можна називати дитину. Спірні випадки обговорюють на спеціальному засіданні суду.

В Ісландії діє національний реєстр імен, які можна давати дітям, народженим на території країни. Всього у реєстрі значиться близько 3, 5 тис. чоловічих та жіночих імен. Ім'я повинне відповідати правилам ісландської фонетики і орфографії.

В Ісландії діє національний реєстр імен, які можна давати дітям, народженим на території країни

В Англії парам батькам пропонується послуга: лінгвісти перевіряють звучання і значення імені всіма мовами світу, щоб бути переконаними, що у жодні країні світу ім'я не буде читатися немилозвучно чи мати несподіване значення.

У Конвенції ООН про права дитини прописане її право на ім'я. Воно часто порушується як дорослими, так і однолітками, коли замість імені щодо конкретної дитини вживають якісь брутальні слова, зазначила експерт з прав дітей Людмила Волинець.

Проте це лише один бік проблеми. З іншого боку, обмеження прав батьків називати певним чином своїх дітей є доцільним, додала вона.

Як йдеться в поданому законопроекті, рішення органів реєстрації актів цивільного стану про відмову присвоїти дитині якесь ім’я може бути оскаржене батьками.

Головне

Україна/Події

Сьогодні, 15:53

article_img
В УПЦ КП назвали дату отримання томосу майбутнім очільником Української православної церкви

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися