За логікою Кафки. Сім кричущих ляпсусів російського правосуддя у справі Сенцова-Кольченка

7 коментувати
Суд над українцями виявився фарсом

Суд над українцями виявився фарсом

Сьогодні, 25 серпня, Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на Дону оголосив вирок українцям Олегу Сенцову і Олександру Кольченку


У зв'язку з цим варто зазначити, що протягом усього судового процесу було зафіксовано ряд порушень, починаючи від голослівних заяв про нібито приналежності підсудних до Правого сектору, які так і не знайшли підтверджень, закінчуючи тортурами з застосуванням електричного струму.

"Я не кріпак, щоб з землею мене передавати"

Насамперед Олег Сенцов і Олександр Кольченка є українцями і від свого громадянства після окупації Росією Криму не відмовлялися, відповідно і судити їх за якісь злочини слід було б згідно з українським законодавством.


Етапування українців з окупованої території суперечить міжнародному праву

По-друге, як зазначає правозахисна організація Amnesty International, згідно з міжнародним правом, вивезення або депортація громадян окупованій території забороняється, а кримінальне законодавство окупованої країни повинно залишатися в силі.

Прямих доказів проти Сенцова і Кольченка обвинувачення не надало

Крім того, немає ніяких прямих доказів підготовки Сенцовим і Кольченком будь-яких терактів.

Справу проти українців було сфабриковано на підставі слів всього двох свідків, один з яких вже відмовився від своїх свідчень, а другий відмовився сам їх оголошувати на судовому засіданні.

Так, Геннадій Афанасьєв, заявив у суді, що давав початкові показання під примусом.

За словами його адвоката Олександра Попкова, підзахисного били, катували за допомогою протигаза і пропускали електричний струм через статеві органи.

У той же час адвокат іншого свідка Олексія Чирния також заявив про застосування тортур щодо свого клієнта, однак згодом був відсторонений від справи.

Будівельні каски, як головна зброя терориста

Ще одним "доказом" провини Сенцова і Кольченка, за словами їх захисту, обвинувачення вважає будівельні каски, знайдені у українців при затриманні, хоча їх, на відміну від, наприклад, вибухівки, можна купити практично в будь-якому будівельному магазині.

Українців регулярно били

Правозахисники також відзначають, що існують документально підтверджені докази того, що до Сенцову і Кольченка після затримання теж застосовували тортури, що, звичайно, суперечить як міжнародному, так і російському законодавству.

Винні без вироку

Крім того, Федеральна служба з фінансового моніторингу включила Сенцова і Кольченко до списку терористів і екстремістів, незважаючи на діючу в Росії презумпцію невинності.

"Спираючись на постанову про продовження строку не можна говорити, що Сенцов винен у якомусь злочині. Діє презумпція невинності і, відповідно, рішення буде оскаржене", - пояснив тоді адвокат українського режисера Дмитро Дінз.

Заява про належність підсудних українців до Правого сектору виявилася вигадкою

Інформація про нібито приналежності Сенцова і Кольченка до Правого сектору, на якій наполягають російські влади, також є повністю необґрунтованою.

Так, відсутність яких-небудь зв'язків підсудних з ПС в суді підтвердили, як їх знайомі і колеги, так і матеріали психологічних експертиз.

"Нас намагаються переконати, що це був теракт, бо подібними діями нібито озброєна банда Сенцова намагалася зупинити приєднання Криму до РФ. Тобто, підпалом вікна вони нібито повинні були зупинити всіх "зелених чоловічків". Більш сюрреалистичне звинувачення важко собі уявити", - зазначила правозахисниця, координатор громадської ініціативи євромайдан-SOS і голова правління громадської організації Центр Громадянських Свобод Олександра Матвійчук.

Крім того, за її слова, Кольченко в силу своїх політичних поглядів ніяк не міг бути членом якихось праворадикальних партій, в тому числі Правого Сектора.

"Ще хотілося б підкреслити, що Саша Кольченко є активістом-екологом, який у своїх політичних переконаннях належить до лівого крила - він анархіст. При цьому його звинувачують у тому, що він член Правого сектора. Це також парадоксально. Думаю, йому не дуже- приємно постійно про це чути в залі засідань суду ", - додала вона.

Новий Час

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: