За два роки по люстрації звільнили лише сім суддів

0 коментувати
Вища рада юстиції максимально лояльно ставилася до суддів - Козаченко

Вища рада юстиції максимально лояльно ставилася до суддів - Козаченко

За два останніх роки по люстрації звільнили лише сім суддів, інші все ще перебувають у лавах судової системи

Про це заявила на круглому столі Інституту Горшеніна та Реанімаційного пакету реформ голова Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко, передає Lb.ua.

Вона розповіла, що в Україні були прийняті два закони у судовій сфері.

Зокрема, закон Про відновлення довіри до судової влади припинив повноваження Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії і дав суддям можливість обирати собі керівника кожного суду.

Крім того, була створена тимчасова спеціальна комісія, яка збирала заяви, матеріали і готувала попередні висновки щодо так званих "майданівських" суддів. Ця комісія передала 46 висновків щодо звільнення суддів за порушення присяги і підготувала 200 справ, у яких висновки не були прийняті. Ці справи може розглядати Вища рада юстиції.

Із 46 висновків позитивні рішення ВРЮ ухвалила лише щодо 30 суддів. І лише шість із них були звільнені за порушення присяги.

"Всі інші досі лежать у парламенті і не звільнені", - наголосила голова Департаменту з питань люстрації.

В інших справах ВСЮ не знайшла ознак порушення присяги, серед них і справа судді Чауса.

Козаченко також розповіла, що за другим законом у судовій сфері - законом Про очищення влади - "були більш обмежені критерії щодо суддів і майнова перевірка, яку повністю нівелювала ДФС (Державна фіскальна служба - ред.)". За цими критеріями Міністерство юстиції подало на ВСЮ 70 пакетів щодо звільненню суддів на підставі люстрації.

"З них лише щодо одного судді було прийняте рішення про люстрацію. Це екс-голова Вищого господарського суду Віктор Тацьков. Всі інші справи або були припинені, або закриті, або перебувають на розгляді", - повідомила голова Департаменту з питань люстрації.

Козаченко також наголосила, що під час розгляду цих пакетів ВСЮ максимально лояльно ставилася до суддів. Так, якщо якийсь конкретна людина підпадає під люстрацію, але подала заяву на звільнення, то цій заявою надавався пріоритет.

"На сьогоднішній момент за люстраційними критеріям вже звільнені на всю країну сім суддів. Решта перебувають у лавах судової системи. Щодо частини - це близько 25 людей - прийняте рішення, але немає остаточного рішення від президента чи парламенту", - підсумувала вона.

Козаченко також зазначила, що переатестація суддів і судова реформа не стосуються безпосередньо люстрації.

Нагадаємо, 10 червня спікер Верховної Ради Андрій Парубій допустив прийняття нового закону про люстрацію якщо Конституційний суд скасує чинний.

Раніше нардепи Леонід Ємець та Єгор Соболєв повідомили, що Конституційний суд має намір скасувати люстрацію.

10 червня в КСУ підтвердили, що розглядають справу про конституційність закону Про очищення влади у закритому режимі.

У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у разі скасування закону про люстрацію він звернеться до депутатів від Блоку Петра Порошенка із пропозицією прийняти новий закон Про безумовне очищення влади.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: