За два роки 60 парафій православної церкви Московського патріархату перейшли в Київський

0 коментувати
Парафії УПЦ МП переходять у підпорядкування Київському патріархату

Парафії УПЦ МП переходять у підпорядкування Київському патріархату

Війна і зростання патріотичних настроїв призвели до того, що за два роки шість десятків парафій Української православної церкви Московського патріархату перейшли під крило Київського патріарха

Священик Сергій Дмитрієв змінив Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП) на Київський патріархат (УПЦ КП) влітку 2014-го, коли з фронту в Донбасі почали надходити перші труни з українськими солдатами. Сам отець Сергій служив військовим капеланом і знав: бійці не сприймають священиків, які поминають за богослужінням патріарха Росії, проти якої вони воюють.

"Я не хочу чекати соборів, рішень зверху, - пояснює своє рішення священик. – Сьогодні ми бачимо, що УПЦ МП не до кінця вільна", - говорить він.

Схоже рішення за час війни прийняли десятки інших священиків. У 2014-2015 роках, згідно зі статистикою Релігійно-інформаційної служби, 60 парафій Московського патріархату з власної волі підкорилися Київському патріарху, в основному в Рівненській і Тернопільській областях. За словами виконавчого директора Інституту релігійної свободи Максима Васіна, реальна кількість переходів навіть більша і доходить до сотні.

Причина не лише у московському патріархові Кирилі. УПЦ КП і її священики, на відміну від московських, займають чітку проукраїнську позицію і підтримують армію. Про це говорять навіть такі дані, як збір коштів на користь Збройних сил України (ЗСУ): станом на 1 лютого 2015 року в одній лише Житомирській області 209 парафій КП зібрали для учасників АТО більше 1 млн грн, а 651 парафія МП з цього ж регіону – лише 130 тис. грн.

Щоправда, для МП з його 12 тис. парафіями міграція десятків священиків та їхньої пастви виглядає дрібницею. Та й самі представники цієї церкви говорять лише про 40 випадків "зрад". Але навіть у цьому випадку те, що відбувається безпрецедентне: за всю історію взаємин двох церков переходи, крім моменту виникнення КП, були поодинокими.

Вихід священиків з МП, на думку експертів, набув би більш масового характеру, якби Київський патріархат був визнаний канонічною, тобто легітимною церквою. Поки що ж вони в очах інших православних – розкольники, які покинули на хвилі розвалу Союзу лоно "правильної" церкви.

Матеріал про те, як священики Московського патріархату переходять у підпорядкування Київському, читайте в новому номері журналу Новое Время — №2 від 22 січня.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: