З підконтрольних бойовикам територій вдалося вивезти перших українських в'язнів

0 коментувати
Переговори ведуться з представниками

Переговори ведуться з представниками "ДНР"

В Україні почався процес перевезення людей, які перебували в пенітенціарних установах на окупованих територіях Донбасу, в місця ув'язнення, підконтрольні Україні

"Близько 13,5 тис ув'язнених знаходяться на території, непідконтрольній Україні. Перевели ми поки тільки дві невеликі групи - 9 і 20 осіб (з території Донецької області). Зараз ведемо переговори, щоб забрати решту", - розповів представник омбудсмена, керівник департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Юрій Бєлоусов, пише Інтерфакс-Україна.

Як пояснював представник омбудсмена, за один раз з непідконтрольною території Донецької області не можуть відправити понад 60 осіб, оскільки вивозити їх можна тільки автозаками. Однак на місці є лише три таких транспортних засоби, кожен з яких вміщує 20 осіб.

"По так званій "ЛНР" - поки тільки на рівні перших контактів. Поки що жодних зрушень немає. Але є надія, що почнемо вивозити і звідти", - розповів Білоусов.

Він розповів, що позиція бойовиків в питанні видачі ув'язнених неодноразово змінювалася.

"Спочатку т. зв. ДНР хотіли віддати всіх і говорили, що ці люди не зробили нічого проти їх "республік". Після цього концепція змінилася: сказали, що нікого не віддамо. Коли вони зрозуміли, скільки потрібно грошей, щоб цих людей годувати, вирішили їх віддавати. І потихеньку почали передавати. У "ЛНР" довго не йшли на контакт, зараз починають з нами ці питання обговорювати", - розповів представник омбудсмена.

Він також зазначив, що раніше труднощі в питанні переведення ув'язнених були пов'язані з тим, що не було з ким вести переговори в силу того, що різні угрупування, які орудують в окупованому Донбасі, не могли між собою узгодити це питання.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: