З 2016 року змінюються правила заповнення декларацій про доходи українців

2 коментувати
Мінфін спростив заповнення декларацій
Фото: horol.com.ua

Мінфін спростив заповнення декларацій

З 1 січня 2016 року в Україні вводиться нова форма декларації про майновий стан і доходи

Як повідомляє прес-служба ГФС, для зручності українців у новій декларації об'єднані звітність з податку на доходи фізичних осіб і військового збору.

"Враховуючи це, за результатами 2015 року фізичні особи, які отримували доходи не від податкових агентів (зокрема від інших фізичних осіб) та іноземні доходи, визначають податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору в одній податковій звітності. При цьому подання будь-якої додаткової звітності не передбачається", - пояснили в ГФС.

Крім того, для спрощення та зменшення часу заповнення декларації її обсяг зменшено з 2 аркушів до 1, а кількість доповнень - з 7 до 4.


11_155


Крім того, значна частина інформації про доходи, яка раніше вказувалася в додатках, тепер фіксується безпосередньо в декларації.

Доповнення заповнюються лише у разі отримання доходів від двох і більше податкових агентів, операції з інвестиційними активами, отриманні іноземних доходів і визначенні оподатковуваного доходу від здійснення підприємницької і незалежної професійної діяльності.

Відомості про відчуження нерухомого (рухомого) майна відображаються в декларації без заповнення додатка і списку відчуженого майна.

Інформація про отримані доходи та перелік майна, яке надається в оренду (суборенду) також без заповнення додатка відображається в декларації.

"Одним із нововведень є те, що платник податків самостійно визначає свій статус: громадянин; особа, що провадить незалежну професійну діяльність або підприємець, який перебуває на загальній системі", - додали у відомстві.


1111_38


У ГФС також нагадали, що за результатами 2015 року фізичні особи - підприємці, які перебувають на загальній системі, подають декларацію про майновий стан і доходи до 10 лютого 2016 року.

Громадяни й особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року до 1 травня 2016 року.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: