Мати українського режисера Лавренчука, якого затримали в Італії на вимогу РФ, розповіла про перебіг справи

11 січня, 23:22
Євген Лавренчук (Фото:Одеська опера / Facebook)

Євген Лавренчук (Фото:Одеська опера / Facebook)

Мати затриманого в Неаполі українського режисера Євгена Лавренчука не розмовляла з ним від моменту затримання, а дата суду наразі не відома. Про це повідомляє Радіо Свобода.

«На жаль, я не могла розмовляти з сином. Мені пояснили, що якісь затримки з боку адміністрації закладу. Я спілкуюсь, як і раніше, з консулом і адвокатом. Поки що дата суду невідома, немає всіх матеріалів із Росії, щоб адвокат і слідчі органи могли працювати», — заявила Ірина Лавренчук.

Відео дня

За словами матері режисера, вона чекає на дозвіл перевести сина під домашній арешт, йому мають організувати проживання в Італії.

«Моя думка не змінилася: син нічого не міг накоїти в Росії. Для нього матеріальні речі не мають першої цінності у житті, він буде зі своїх грошей виплачувати зарплату, якщо її немає», — додала вона.

Призначений державою італійський адвокат Альфонсо Татарано сказав, що «відбулася адміністративна затримка». Він очікує, що керівництво пенітенціарної установи дозволить Лавренчуку говорити з рідними.

Євген Лавренчук вилетів 15 грудня рейсом із Тель-Авіва до Львова транзитом через Неаполь, де й був затриманий. Після поселення в готель, дирекція якого за правилами передає паспортні дані клієнтів поліції, його 17 грудня затримали італійські правоохоронці — вони виконували припис в системі міжнародного розшуку на вимогу Росії.

Російська сторона стверджує, що, перебуваючи на території Росії вісім років тому, режисер нібито скоїв кримінальне правопорушення. Зокрема, його звинувачують у фінансових порушеннях.

Лавренчук — номінант Шевченківської премії, колишній головний режисер Одеського театру опери та балету, ректор Першої української школи театру та кіно.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X