«Головна зброя — військові». Як технології допомагають Україні боротися з російською «залізною навалою» — розповідає експерт Сергій Згурець

Puma — легкий військовий безпілотний літальний апарат, створений компанією Aero Vironment (Фото:armyinform.com.ua)
Головна українська зброя — це військові, а «залізо» є другорядним компонентом, переконаний директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець. Однак, додає він, технологічні способи ведення бойових дій допомагає зберегти життя бійцям.
Як відбувається переоснащення української армії, наскільки важливу роль відіграють безпілотники під час війни та який виклик постане перед російським оборонним комплексом, Згурець розповів в інтерв'ю Радіо НВ.
— Хотіла б з вами поговорити про ефективність в бойових діях безпілотників. Здається, це вперше вони відіграють таку важливу роль під час великої війни.
— Не зовсім точно. За останні декілька років використання безпілотників стало загальним трендом. Якщо ми говоримо безпосередньо про Україну, то попит на безпілотники сформувався з 2014 року, коли ми вперше розпочали бойові дії проти Російської Федерації і виникла потреба і на розвідувальні, і на ударні дрони, і на системи, які забезпечують взаємодію з артилерією.
Саме тоді цей поштовх був суттєвим — близько 40 компаній почали розробляти дрони в Україні. Зараз кількість розробників значно менша, але наразі українська армія використовує і безпілотники українського виробництва, і закордонні зразки. Це має підвищувати ефективність використання усіх сил і засобів на полі бою.
— Як використання безпілотників змінює характер війни в Україні? Чому важливо, щоб армія була ними забезпечена?
— Це надзвичайно актуальний напрямок. Сьогодні українська армія має розвідувальні безпілотні комплекси, ударні і розвідувально-ударні, і баражувальні боєприпаси, які теж відносять до безпілотних комплексів.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.