Вже 65% українців готові емігрувати, а число тих, хто виїхав — збільшилося в півтора рази, - НВ №33

3 коментувати
Вже 65% українців готові емігрувати, а число тих, хто виїхав — збільшилося в півтора рази, - НВ №33

До пошуку кращого життя за кордоном співвітчизників штовхають обмануті надії — відсутність ефекту від реформ, кепська економічна ситуація та війна

Коли мова заходить про еміграцію, 32‑річна киянка Олександра Бородіна розповідає зі знанням справи. Вона рік жила і працювала в Австрії та Італії, а тепер всерйоз розглядає можливість переїзду в Канаду. На питання, що підштовхує її до таких думок, Бородіна відповідає коротко та містко: "Життя одне, а безвихідь у нас астрономічна".

Про те, щоб змінити свою адресу проживання з української на закордонну, сьогодні замислюються багато українців. За даними недавнього опитування маркетингової компанії TNS, 65% українців заявляють, що готові виїхати з країни. Всього рік тому таку готовність висловили 42% співгромадян.

Також аналітики звертають увагу на той факт, що сьогодні кількість виїжджаючих з України перевищила домайданівський показник: згідно з даними Держстату, якщо в 2012 році на ПМЖ виїхали 14,5 тис. українців, то в 2015‑му — вже 21 тис. І це тільки верхівка айсберга: Держстат не враховує тих співвітчизників, які живуть за кордоном, не змінюючи громадянства, або просто працюють чи навчаються за кордоном, а потім, як нерідко трапляється, залишаються там назавжди.

Зростання чемоданних настроїв і тих, хто вже зважився на переїзд, закономірне, кажуть експерти. На роздуми про виїзд впливає атмосфера розчарування і нездійснених надій після Майдану. Завищені очікування змін, в числі яких швидкий ефект від реформ, завершуються втраченими орієнтирами, каже політолог Володимир Фесенко. Відсутність зрозумілої перспективи в країні, війна і складне економічне становище змушують співвітчизників пакувати валізи і вирушати в економічно благополучні та стабільні країни.

Найчастіше в якості нового постійного місця проживання українці обирають Польщу: за даними польського управління у справах іноземців, минулого року з найсерйознішими намірами туди виїхали 6,4 тис. співвітчизників. Ще одна країна тяжіння — Ізраїль, куди, згідно з інформацією Держстату, в 2015 році на ПМЖ виїхали майже 3 тис. осіб. Новою батьківщиною для 1,5 тис. співгромадян в минулому році стали благополучні і стабільні США. Ненабагато менше українців емігрували до Угорщини та Німеччини. Ще 2,1 тис. вирішили оселитися в Росії, проте експерти вважають, що причина їх від'їзду має і політичну складову: значну частину тих, хто залишив країну, складають вихідці з окупованих територій.

"Люди оцінюють можливості розвитку в Україні як занадто повільні, або дуже ризиковані,— міркує соціальний антрополог Ганна Трофімова,— і обирають суспільство швидкого росту, навіть незважаючи на низький кар'єрний старт".

Докладніше про те, від чого втікають українці і як знаходять себе у новому, закордонному житті, читайте в новому номері журналу Новое Время — №33 від 9 вересня 2016 року.


Обложка нового номера журнала Новое Время

Обкладинка нового номера журналу Новое Время


 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: