Впізнай інсульт. Як розпізнати ознаки недугу і уникнути наслідків
Щороку в Україні діагностують близько 140 тис. інсультів. Лише кожен п’ятий повертається до нормального життя. Решта або помирають, або живуть з інвалідністю, повідомив нейрохірург, президент громадської організації Українська асоціація боротьби з інсультом Микола Поліщук. Про це – у сюжеті Радіо НВ.
У Всесвітній день боротьби з інсультом, 29 жовтня, у столиці стартувала кампанія Впізнай інсульт. Протягом тижня в рамках акції пасажири метрополітену бачитимуть інформацію про перші ознаки інсульту на метролайтах уздовж ескалаторів.
Зловживання сіллю та цукром, тривалі та часті стреси - чинники розвитку інсульту
На прес-конференції, присвяченій Всесвітньому дню боротьби з інсультами нейрохірург Поліщук наголосив: якщо ви помітили у людини ознаки інсульту, терміново повідомте про це за номером 103.
Чотири з половиною години - це той час, протягом якого має бути надана фахова медична допомога, аби уникнути наслідків інсульту.
Поліщук наголосив, що інсульт - це не лише медична, а й соціальна проблема. Після інсульту протягом місяця помирає від 30 до 40% відсотків хворих, а протягом року - половина. Це вдвічі-втричі більше, ніж від інфаркту.
Що швидше ви розпізнаєте інсульт, то більше шансів у людини на одужання, зазначив лікар-невролог, кандидат медичних наук Юрій Фломін. Перші ознаки інсульту досить просто запам’ятати через абревіатуру МОЗОК: мовлення, обличчя, запаморочення, очі, кінцівки.
Половина українців не знає жодного прояву інсульту, додав Фломін.
Інсульт - хвороба, якій можна запобігти. Неконтрольований артеріальний тиск, тютюнопаління, зловживання алкоголю, надмірне вживання їжі, надлишкова маса тіла та малорухливий спосіб життя, зловживання сіллю та цукром, тривалі та часті стреси - це основні чинники розвитку інсульту.
Пацієнт, який пережив інсульт, Роман Швед розповів, що до цього призвели шкідливі звички. Повністю одужати так і не вдалось.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.