Волонтери зізнаються, що їхня діяльність нелегальна, але просять не спекулювати на цій темі

1 коментувати
якщо діяти за законодавством, то вся волонтерська діяльність буде безглуздою - волонтер

якщо діяти за законодавством, то вся волонтерська діяльність буде безглуздою - волонтер

Діяльність волонтерів "за визначенням вся нелегальна", а будь-якому громадянину України можна "пришити" якусь статтю, кажуть волонтери

У волонтерській діяльності в Україні абсолютно все є нелегальним, оскільки для такої діяльності відсутня юридична база. Таку думку в коментарі DT.UA висловив волонтер і публіцист Юрій Касьянов.

"У моїй практиці не було якихось дій відверто нелегального характеру, пов'язаних із фінансами. На свою картку я збирав не такі вже великі суми й намагався підкріплювати всі витрати чеками. Хоча не завжди це можна було зробити. Податків із зібраних грошей я не платив. Поки що мене ніхто про це не запитував. Та й платити їх мені ні з чого. Останні два місяці я постійно докладаю власні гроші, щоб підтримувати створену мною систему", - розповів Касьянов.

Втім, на думку Касьянова, "при бажанні у нас будь-якого громадянина можна заарештувати і пришити йому якусь статтю".

Волонтер додав, що неможливо законодавчо відокремити сумлінних волонтерів від непорядних.

"Суспільство саме має відділяти сумлінних від несумлінних волонтерів на підставі результатів їхньої роботи та відгуків. І законодавчо цього аж ніяк не зробити. Понад те, я вважаю це абсолютно шкідливим і нерозумним заняттям. Тому дав би темі волонтерів спокій і не спекулював би на ній. Ні з одного, ні з другого боку. Не вкрали волонтери таких сум, щоб говорити про це як про глобальне явище", - переконаний Касьянов.

Волонтер Дана Ярова додає, що називати волонтерство нелегальним некоректно, хоча з точки зору законодавства мирного часу у волонтерському русі була маса порушень.

"Жоден тепловізор у цю країну не був завезений офіційно. Чи ті ж кровоспинні засоби. Ми просили людей, які летіли зі США, і вони везли це валізами. Ми просили прикордонслужбу, щоб вона цих валіз не чіпала. І їх не чіпали, бо всі розуміли: коли йдеться про життя людей, то на якісь речі доводиться заплющувати очі. Що, власне, всі ми й робили", - розповіла Ярова.

За словами іншого волонтера, Лесі Литвинової, якщо діяти за законодавством, то вся волонтерська діяльність буде безглуздою. "Ну й ніхто не скасовував 20-відсоткового податку з надходжень на картки. Я не знаю волонтерів, які готові його заплатити. Люди платять податок державі, щоб вона працювала. Вона не працює", - зазначила вона.

За її словами, близько півроку тому волонтерські організації почали наводити лад і тепер можна вимагати прозорої звітності.

"Але в той період абсолютно всім можна пришити різні статті — і податкові, і кримінальні. Практично, всі тією чи іншою мірою були задіяні в контрабанді. І треба придумувати якийсь механізм, щоб захистити людей", - сказала Литвинова.

Нагадаємо, волонтери виявили велике скупчення російської техніки в Стаханові.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: