Віза в Канаду. Що варто знати про нові правила її отримання

1 серпня 2018, 10:45

Щоб отримати візу в канаду, українці тепер повинні надавати біометричні дані. Нові правила діють від сьогодні. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Доведеться надати відбитки пальців та фото. Біометричні дані відтепер вимагатимуть у заявників на туристичні візи, дозволи на роботу, навчання і постійне проживання, або для отримання статусу біженця в Канаді. Біометрику не здають діти до 14 років та дорослі у віці понад 79 років.

Відео дня

Збиратиметься біометрика лише раз на 10 років незалежно від тривалості виданої візи. Її вартість для однієї особи становить 65 доларів. Для родин, які подаються на візу одночасно, вартість не буде перевищувати 130 американських доларів.

Очікувати на введення безвізового режиму між Канадою та Україною не варто

Отримати канадську візу українцям не легко, зазначила аналітик громадської організації Європа без бар'єрів Катерина Кульчицька. І найближчими роками, за її словами, очікувати на введення безвізового режиму між двома країнами - Україною та Канадою - не варто.

“Наш безвіз потроху просувається, але у канадського уряду є багато питань до України. Наступні декілька років не очікуємо безвізового режиму, але будемо мати діалог”, - повідомила Кульчицька.

Ефективний контроль кордону

Раніше міністр імміграції Канади Ахмед Хусен заявив, що його країна робитиме все можливе для прискорення запровадження безвізового режиму з Україною. Проте, для цього офіційний Київ повинен подбати про видачу безпечних документів для подорожей, ефективно контролювати кордон і співпрацювати з міжнародною спільнотою з питань безпеки і міграції.

Згодом віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що Канада не готова до активного діалогу про запровадження безвізового режиму з Україною і початку переговорів щодо укладення такої угоди.

Співголова Депутатської групи Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків з Канадою Марія Іонова зазначила, що перспективи є, але щось обговорювати зарано.

“Немає навіть дорожної карти по візовій лібералізації. Їхнє міністрество міграції пропрацьовує з нашим МЗС, як краще зробити візові умови для наших громадян”, - сказала Іонова.

Біометричні дані для отримання віз інших країн

Відбитки пальців потрібно здавати під час отримання візи до США. Процедура збору біометричних даних від особи, що подається на візу, близько 10 років тому була запроваджена і Великою Британією. Мова йде про проскановані пальці рук та цифрову фотографію. Ці дані зберігаються відповідно до законодавства Сполученого Королівства у спеціальній базі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Додаткова плата за послугу не стягується. Від процедури збору біометричних даних звільняються члени кабінету міністрів, члени офіційних делегацій, високопосадовці, діти віком до 5 років. Усі іноземні громадяни, старші 16 років, що в'їжджають у Японію, теж повинні здавати відбитки пальців. Виняток становлять дипломати, особи, які приїжджають для офіційних заходів або на запрошення уряду.

Відбитки пальців потрібні для в'їзду до Японії та США

Починаючи з липня 2016 року, у Сінгапурі запроваджено нову систему перетину кордону - біоскрін. Іноземці від 6 років при в'їзді до Сінгапуру зобов'язані пройти процедуру сканування відбитків пальців. Передбачена процедура автоматичного проходження кордону через електронні ворота зі скануванням паспорта та відбитків великих пальців. У минулому році запроваджено процедуру отримання відбитків пальців іноземних громадян віком від 14 до 70 років у пунктах пропуску на кордоні України.

Країни шенгенської зони, починаючи з 2015 року, збирають біометричні дані. Водночас українцям, щоб оформити біометричний паспорт, потрібно сфотографуватися на цифровий фотоапарат, поставити електронний підпис та пройти дактилоскопію, тобто зняти електронні відбитки пальців.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X