«Їхня зброя — правда». В Україні запустили проєкт Медіа Меморіал в пам’ять про загиблих на війні журналістів

5 травня, 16:21
Одним із загиблих від рук російських окупантів став фотожурналіст Макс Левін (Фото:Stanislav Kozliuk/Reuters)

Одним із загиблих від рук російських окупантів став фотожурналіст Макс Левін (Фото:Stanislav Kozliuk/Reuters)

Медіагрупа Starlight Media запустила всеукраїнський проєкт Медіа Меморіал в пам’ять про загиблих внаслідок повномасштабного вторгнення Росії журналістів.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Станом на 5 травня від рук російських окупантів загинули вже 25 представників українських та світових ЗМІ – серед них 18 журналістів та сім працівників інших напрямів медіасфери.

Відео дня

«Професіонали, чию пам'ять ми вшановуємо цим проектом, хотіли її зупинити. Вони – брати по зброї. Їхня зброя – правда. Саме правди агресор боїться найбільше. Він не хоче, щоб світ отримав свідчення його злочинів проти людяності, свободи та демократії. Ці свідчення, незважаючи на особисту безпеку, збирали наші герої», - йдеться на сайті проекту.

Команда Медіа Меморіалу створює прескарти довічно акредитованих журналістів на основі перевірених даних від Офісу генпрокурора, Національної спілки журналістів України та Міністерства культури та інформаційної політики. Також автори проєкту збирали теплі спогади про загиблих медійників від родичів та колег з усього світу.

«Наша місія – продовжити справу загиблих медійників. Розповідати правду, заради якої вони пожертвували своїм життям. Показувати світові справжнє обличчя агресора», - зазначили представники Медіа Меморіалу.

У рамках проєкту команда також створила Фонд пам'яті журналістів, які загинули від початку війни. Благодійні пожертвування для дітей та інших членів сімей загиблих представників ЗМІ надходитимуть на спеціальний рахунок Національної спілки журналістів України. НСЖУ вже зробила перший внесок у фонд, перерахувавши 30 тисяч гривень.

На сайті можна знайти відео з історіями про загиблих журналістів, а також серію подкастів про них.

Медіа Меморіал створений за підтримки та допомоги партнерів з Литви Latvijas Radio, Балтійського центру розвитку ЗМІ та НСЖУ.

Росія напала на Україну 24 лютого. 5 травня - 71-й день повномасштабної війни. За цей час від рук окупантів в Україні загинуло 25 представників ЗМІ, зокрема іноземні журналісти.

15 березня внаслідок ворожого обстрілу в Київській області загинув оператор американського телеканалу FoxNews П'єр Закржевскі. З ним також була українська журналістка Олександра Кувшинова.

Фотожурналіста та документаліста Макса Левіна з вогнепальними пораненнями виявили 1 квітня на території Вишгородського району Київської області. Зв'язок з ним зник у березні.

28 квітня загинула журналістка Радіо Свобода Віра Гирич унаслідок попадання ракети окупантів у житловий будинок у Києві.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X