Скільки українців хочуть, щоб за відновлення України заплатила Росія — оптування

Будівля ліцею у місті Ржищів Київської області, яка сильно постраждала від удару російського безпілотника, 22 березня 2023 року (Фото:Press service of the Kyiv Regional Prosecutor’s Office/Handout via REUTERS)
89% українців вважають, що фінансувати відновлення зруйнованої інфраструктури України потрібно за рахунок заарештованих російських активів або репарацій від Росії.
Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи Рейтинг на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.
24% українців (на всі перераховані питання можна було дати одну або дві відповіді) переконані, що фінансувати відновлення української інфраструктури повинні міжнародні організації, 11% - українька центральна влада, 6% - українький бізнес, 4% - українська місцева влада, 4% - громадяни України, 2% - українські благодійні фонди.

57% українців переконані, що контролювати використання коштів на відновлення української інфраструктури повинні міжнародні організації, 32% - громадяни України, 19% - центральна влада, 15% - громадські організації, 13% - місцева влада. 8% - правоохоронні органи України.

Визначати пріоритетні напрямки реконструкції у населеному пункті чи громаді, на думку 54% українців, мають громадяни, які там живуть, шляхом опитування. 37% опитаних вважають, що визначати пріоритетні напрямки реконструкції має міссцева влада, 18% - міжнародні організації, 15% - міжнародні експерти, призначені централььною владою, 9% - місццеві державні адміністрації, призначені центральною владою і ще 9% вважають, що це має робити сама центральна влада.

Опитування було проведене по всій Україні (крім окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей) у період з 1 по 5 лютого 2023 року методом телефонного інтерв'ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Всього було опитано n=2,000 жителів України віком 18 років і старше. До вибірки не включені громадяни, які наразі перебувають за межами України. Отримані дані опитування зважено за регіональним та віковим показниками з використанням даних Державної служби статистики України на 1 січня 2021 року. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 не перевищує 2.0%.Коефіцієнт досяжності респондентів — 16%. Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).