Виступ Порошенка на засіданні Генасамблеї ООН: десять головних тез

2 коментувати
Порошенко виголосив промову в ООН

Порошенко виголосив промову в ООН

29 вересня на засіданні ювілейної 70-ї Генеральної Асамблеї ООН виступив президент України Петро Порошенко

Редакція НВ зібрала найважливіші тези виступу глави держави:

Моя країна стала об'єктом зовнішньої агресії. На цей раз агресором є Росія - наша сусідня країна, колишній стратегічний партнер, який юридично зобов'язувався поважати суверенітет, територіальну цілісність і недоторканість кордонів України.

Це не громадянська війна і не внутрішній конфлікт. Росія досі відмовляється офіційно визнати своє пряме військове вторгнення, сьогодні немає сумнівів у тому, що це агресивна війна проти моєї країни.

Для того, щоб ввести в оману міжнародне співтовариство, російська влада наказує знімати шеврони своїх військовослужбовців та розпізнавальні знаки військової техніки, відрікається від своїх солдатів, захоплених на полі бою, цинічно використовує мобільні крематорії, щоб усунути сліди своїх злочинів на українській землі.

Українські території, окуповані Росією в Криму, і в Донбасі, становлять близько 44 тисяч квадратних кілометрів. Мільйони українців опинилися під окупацією.

Cool story, but really hard to believe. За останні кілька днів ми чули примирливі заяви зі сторони Росії, в яких, зокрема, був заклик до створення антитерористичної коаліції, і попередження про небезпеку загравання з терористами. Хороша історія, але їй важко повірити!

Як можна закликати до формування антитерористичної коаліції, якщо ви заохочуєте тероризм прямо перед дверима? Як ви можете говорити про світ і законність, якщо ваша політика - війна з допомогою маріонеткових урядів? Як ви можете говорити про свободу народів, якщо ви караєте свого сусіда за його вибір? Як ви можете вимагати поваги для всіх, якщо ви не поважаєте нікого? Євангеліє від Іоанна вчить нас: "Спочатку було слово". Але яке Євангеліє ви надаєте світу, якщо всі ваші слова брехливі?

Росія протягом багатьох десятиліть свідомо створювала навколо себе пояс нестабільності. Це Нагорний Карабах, Придністров'я, Абхазія, Південна Осетія, Крим, Донбас. Це затяжні конфлікти, які підтримуються або безпосередньо пов'язані з Росією.

Кремль йде далі і в ці дні російські "зелені чоловічки" ступають на сирійські землі. Що або хто наступний?

Україна виступає за поступове обмеження права вето з подальшим його скасуванням. Я вітаю ініціативу мого французького колеги президента Олланда, яка була підтримана президентом Мексики Пенья Ньєто, щодо Політичної декларації утримання від права вето постійних членів РБ у випадках масових вбивств.

Основну увагу має бути приділено модернізації Ради безпеки ООН, в тому числі розширенню складу і вдосконаленню методів її роботи.

Додаткове місце непостійного члена в Раді повинно бути надано групі східноєвропейських країн - їх кількість збільшилася в два рази протягом останніх двох десятиліть.

Спеціальна миротворча операція під егідою ООН може стати дуже корисним інструментом для сприяння здійсненню мінських угод. Я пишаюся тим, що Україна має міжнародну репутацію активного і відданого учасника миротворчих операцій ООН. Незважаючи на зовнішні виклики, ми залишаємося надійним партнером Організації у цій благородній справі.

Внесок України у підтримання міжнародного миру і безпеки дає нам моральні підстави розраховувати на таку ж підтримку і допомогу з боку Організації в момент життєво важливого значення для нас.

Російська агресія загострила проблему забезпечення прав людини в Криму та деяких районах Донецької і Луганської областей. Провідні міжнародні правозахисні організації попереджають світ про радикальне погіршення ситуації з правами людини, що безпосередньо стосується українців та кримських татар в окупованому Криму.

Я маю на увазі практику, яку використовує окупаційна влада Криму, силою змушуючи людей прийняти громадянство Російської Федерації, систематичні переслідування, арешти, викрадення і вбивства проукраїнських жителів півострова, а також майже повну ліквідацію незалежних ЗМІ.

Всіма законними засобами ми будемо продовжувати захищати права кримських татар - корінного народу України, і українців, які страждають від репресивної політики окупаційної влади на Кримському півострові.

Необхідно негайно звільнити українських громадян, яких РФ тримає в заручниках. Я також відчуваю себе зобов'язаним згадати імена Надії Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка і багатьох інших українців, політичних в'язнів російського режиму, незаконно затриманих і засуджених. Наприклад, Олег Сенцов, шановний режисер, був засуджений до 20 років позбавлення волі лише за те, що він був патріотом України.

Я закликаю ООН і її держави-члени почати всесвітню кампанію тиску на російську владу для того, щоб негайно звільнити всіх українських громадян, яких вона тримає в заручниках.

Повномасштабна інформаційна війна та пропагандистська кампанія. Триваюча гібридна війна Росії проти України засвідчила, що міжнародне співтовариство стикається з ще однією проблемою, яка вимагає консолідації наших зусиль. Повномасштабна інформаційна війна та пропагандистська кампанія стали особливо руйнівною формою невійськової агресії. Фейкові новини, відверта брехня, яка розповсюджується для виправдання агресії, пропагування нетерпимості та насильства є явищами такого ж діапазону, підривають принципи свободи вираження думок і отруюють людську душу і розум. Саме тому завдання зміцнення ролі інформації в підтримці миру і безпеки є важливим як ніколи.

Провести спеціальне засідання Генеральної асамблеї по Чорнобилю. Говорячи про технологічні катастрофи, я не можу не згадати одну з найжахливіших. У наступному році ми відзначатимемо сумну річницю - 30 років з дня трагедії на Чорнобильській АЕС. Я хотів би попросити вас, пане голово, провести спеціальне засідання Генеральної асамблеї, присвячене тридцятій річниці Чорнобильської катастрофи, в квітні 2016 року.

НВ
Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: