Вищий адмінсуд відповів на звинувачення Деканоідзе у зриві реформи поліції

1 коментувати
У ВАСУ назвали звинувачення Деканоідзе безпідставними
Фото: telegraf.com.ua

У ВАСУ назвали звинувачення Деканоідзе безпідставними

Вищий адміністративний суд України відповів на звинувачення голови Національної поліції України Хатії Деканоідзе в тому, що судова система ставить під загрозу реформу поліції, відновлюючи на посадах колишніх міліціонерів, які не пройшли переатестацію

У ВАСУ нагадали, що згідно зі ст. 8 Конституції України в державі визнається і діє принцип верховенства права.

"Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. Згідно зі ст. 55 Конституції, права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб", - йдеться у повідомленні ВАСУ, опублікованому в п'ятницю, 8 квітня, на офіційному сайті.

Таким чином, підкреслили в ВАСУ, кожен громадянин України, у тому числі працівник поліції, має право звернутися до суду для захисту своїх прав, свобод та інтересів.

Також у ВАСУ запевняють, що закритих судових засідань, про які говорила Деканоідзе, під час розгляду спорів про скасування наказів на звільнення поліцейських не було.

"Таким чином, звинувачення на адресу судів з боку посадової особи не має під собою об'єктивних і правових підстав. Подібний виступ виглядає як маніпулювання громадською думкою для приниження діяльності судів і прикриття некомпетентності органу державної влади, який порушує норми закону при звільненні співробітників", - підкреслили в повідомленні.

Нагадаємо, 7 квітня голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе заявила, що реформу поліції можуть звести нанівець рішення судів про поновлення на посаді співробітників МВС, які не пройшли переатестацію. Вона також повідомила, що вже є два таких рішення суду.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: