Відбувся I Всеукраїнський форум, присвячений «Розумним закупівель»

0 коментувати
Відбувся I Всеукраїнський форум, присвячений «Розумним закупівель»
7 жовтня в бізнес-центрі IQ відбувся І Всеукраїнський форум «Розумні закупівлі: планування, управління, оптимізація», організований командою електронного торгового майданчика SmartTender.biz у партнерстві із UkrSibbank

У рамках цього заходу було проведено панельну дискусію на тему «Фактори, що впливають на процес закупівель та роблять його цілісним. «Чорні дірки» в комплексному ланцюжку закупівель». Крім того, відбулися виступи спікерів, які ділилися своїм досвідом запровадження електронних закупівель.

Всього Форум відвідало близько 140 запрошених гостей – представників бізнесу та державного сектору. Захід відкрився панельною дискусією, участь у якій взяли: Дмитро Роменський, заступник Міністра інфраструктури України, Артур Херувімов, заступник генерального директора ДК «Укроборонпром», Сергій Іванов, директор департаменту матеріального забезпечення ПАТ «Миронівський Хлібопродукт», Юрій Арсеньєв, заступник генерального директора Ferrexpo «Полтавський ГЗК». Модератором дискусії став партнер з розвитку бізнесу компанії IT-Enterprise Олексій Щербатенко.

 

 

Під час дискусії, спікери поділились своїм досвідом роботи з системою електронних закупівель. Дмитро Роменський, заступник Міністра інфраструктури, підкреслив важливість комплексного підходу до електронних закупівель: «Мінінфраструктури було першим, що впровадило систему ProZorrо. Ми отримали значні результати - навіть в умовах спротиву з боку деяких державних підприємств. Сьогодні ми розуміємо, що тендери - це один із етапів, а далі - не менш важливі питання фінансового планування, управління закупівлями. Система публічних електронних закупівель ProZorro - ще не весь процес закупівель, це лише інструмент, але не вся система».

За словами Артура Херувімова, заступника генерального директора ДК «Укроборонпром», система електронних закупівель допомагає значно заощаджувати державні кошти: «Застосувавши електронні закупівлі на «Укроборонпромі», ми почали з економії у 80%. Зараз цей відсоток становить 16-20, що є нормальною світовою практикою. Саме це дозволило нам не тільки ремонтувати, але й виготовляти нову техніку. Ця економія допомогла нам використовувати наші ресурси з максимальною ефективністю, і тепер більшість техніки, яку отримують українські військові, - нова”

 

 

 

Цю думку підтримав і директор департаменту матеріального забезпечення ПАТ «Миронівський Хлібопродукт» Сергій Іванов: «Електронний майданчик - це один із механізмів, що вирішує частину питань у процесі управління виробництвом, ми дивимося на питання забезпечення комплексно».

Юрій Арсеньєв, заступник генерального директора «Ferrexpo Полтавський ГЗК» розповів про власні рішення, які допомогли оптимізувати закупівлі для його підприємства: «Ми перейшли до прозорої акредитації контрагентів, до якої долучили профільних спеціалістів та експертів служби безпеки. Наступним кроком має стати об’єктивна рейтингова система постачальників, яка допоможе відсіяти якісних та надійних постачальників від підставних компаній, які зривають умови постачань».

 

 

Форум продовжився тематичними виступами й дискусіями запрошених гостей. Першим був виступ представника ПАТ «Укрзалізниця» Руслана Сека, який розповів про важливість планування і визначення технічних умов закупівель, що допоможе заощаджувати до 40% коштів ще до проведення тендерів.

Андрій Берлев, представник ПАТ «Миронівський Хлібопродукт» виступив із темою «Контроль закупівель на всіх етапах. Класифікація, планування, тендер, договір», в рамках якої представив реальні кейси з життя свого підприємства та поділився досвідом впровадження «Розумних закупівель».

 

 

Представник майданчику SmartTender.biz Роман Яворський розповів про інструменти по плануванню закупівель для сервісних і ремонтних підприємств. Директор IT-департаменту ПАТ «Київхліб» Артур Теодорович поділився особливостями закупівель у харчовій промисловості та розповів про результати переходу до електронних торгів на його підприємстві: “Ми завжди думали, що задорого продаємо висівки. Потім ми виставили цей лот на електронні торги, і в результаті - продали їх удвічі дорожче”.

Серед спікерів також були Сергій Носков, НВП ТОВ «Поліпром», який розповів про реальні кейси тендерних процедур, поділився досвідом його компанії в переході на електронні закупівлі: «Ми працюємо через е-тендери не так давно, але уже зараз суттєво економимо на закупівлях. Особливо це стосується закупівлі ТМЦ – середня економія тут становить близько 6%». 

Олександр Алчаков, Glencore Grain Ukraine, який розповів про особливості проведення тендерних закупівель для аграрного сектору. «Що дало нашій компанії запровадження електронних тендерів? По-перше, це мінімізувало людський фактор у процедурі закупівель. По-друге, забезпечило прозорість роботи всієї системи та знищило навіть гіпотетичну можливість корупції. По-третє, електронні закупівлі суттєво знижують вартість товарів, що закуповуються», - підкреслює Олександр Алчаков.

 

 

Олексій Щербатенко, партнер з розвитку компанії IT-Enterprise, розповів про нові сервіси й можливості, розширений функціонал майданчику SmartTender.biz для замовників і постачальників. «Зараз усі говорять про закупівлі, про ProZorro, про електронні торги, але насправді, процес закупівель - він складніший, він більш комплексний, він вирішує багато питань, адже закупівлі складають до 70% в долі виробничих підприємств», - наголосив Олексій Щенрбатенко. 

Євгеній Бородін, начальник Центру середнього та малого бізнесу UKRSIBBANK BNP PARIBAS GROUP розповів про банківські гарантії та їх роль в електронних закупівлях. “Наш банк вітає ті зміни, які відбуваються в системі державних закупівель. Це відображає наше прагнення до відкритого і прозорого ведення бізнесу в Україні. Ми з перших днів активно включилися в цей процес і почали надавати електронні тендерні гарантії. Цікаво те, що в багатьох випадках представники середнього та малого бізнесу більш гнучко підходять до реалізації запитів організаторів торгів. Ми впевнені, що новий процес закупівель позитивно вплине на розвиток цього сегменту клієнтів UKRSIBBANK”. 

Завершився Форум виступом головного редактора журналу “Радник в сфері державних закупівель” Крістіни Белякової, яка розповіла про помилки під час підготовки тендерних пропозицій, розібравши з гостями Форуму кілька життєвих кейсів. 

І учасники, і спікери Форуму наголошували на важливості проведення подібних заходів для практичного навчання роботі з системою електронних торгів на прикладах успішних кейсів великих компаній. Всі поділяли думку про те, що перехід до електронних закупівель є кроком у майбутнє, який допоможе розвинути здорову, чесну конкуренцію, створить відкриту та прозору систему торгів та піде на користь всім представникам бізнесу. 

SmartTender.biz є офіційним партнером системи публічних електронних закупівель ProZorro і має 4 рівні її акредитації. На сьогоднішній день, SmartTender.biz є найбільшим майданчиком електронних торгів, через який проходить до 90% всіх комерційних закупівель на суму в 150 мільярдів гривень на рік. SmartTender.biz разом зі своїми партнерами організовує цілу низку навчальних заходів, метою яких є навчання роботі з системою електронних торгів та найбільше поширення електронних торгів серед представників українського бізнесу. 

 

У разі виникнення питань прохання звертатися за телефоном
+38 (095) 184-11-61, або на е-пошту: yeshchenko@fixer.agency, Інна Єщенко.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: