Верховний суд повернув переселенцям право на пенсії. Що це означає

5 вересня 2018, 16:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Повернути переселенцям право на пенсії постановив Верховний суд України. Велика палата відхилила апеляцію Пенсійного фонду, залишаючи чинним рішення суду першої інстанції, за яким припинення виплат пенсій переселенцям з підстав, не передбачених законом, є неправомірним. Це стосується й так званої верифікації пенсіонерів-переселенців за “списками СБУ”. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Так звані "умовні" переселенці, які живуть на окупованій території, звертаються до суду і намагаються довести незаконність дій пенсійних фондів, які припиняють платити пенсії на підставах, що не передбачені законом про загальнообов’язкове пенсійне страхування.

Відео дня

Це так звана показова справа, розповіла координаторка з адвокації організації Право на захист та ініціатор судового процесу Дарина Толкач. По усіх таких позовам до органів Пенсійного фонду ухвалюватимуть аналогічні рішення.

Пенсії від окупанта

Згідно зі статтями 80 і 82 закону Про пенсійне забезпечення, пенсії нараховують і виплачують за місцем реєстрації. Верховна Рада України ухвалила закон про деокупацію, де Росію визнано країною-окупантом.

У Мінсоцполітики розробляють нормативний акт для виплат пенсій на окупованих територіях

Згідно з міжнародними домовленостями, а саме Женевською конвенцією, країна-окупант бере на себе тягар соціально-економічного забезпечення окупованих територій, зокрема, виплату пенсій, соціальних нарахувань.

У Мінсоцполітики розробляють нормативний акт, що гарантуватиме виплату пенсій жителям окупованих територій.

Раніше міністр соціальної політики Андрій Рева зауважив, що питання виплати пенсій жителям окупованих територій є частиною Мінських угод, пункт 8. Київ не зможе поновити соціальні виплати на непідконтрольних йому територіях Донбасу, допоки не буде виконано перші 7 пунктів Мінських угод, аби уникнути зловживань у сфері соцвиплат.

Виплати на підконтрольній території

Водночас міністр пообіцяв юридично врегулювати виплату пенсій на тимчасово окупованих регіонах і виплатити кошти за увесь час, коли вони були відсутні, прописавши це у відповідній постанові уряду.

Багато пенсіонерів з окупованих територій не можуть собі дозволити отримати виплати на підконтрольній Україні території, адже це обходиться значно дорожче, ніж пенсія розміром у 2,5 тис. грн, наголосив співзасновник гуманітарної організації Відповідальні громадяни Енріке Менендес.

В Україні офіційно зареєстровано понад 1,5 млн переселенців з Криму та Донбасу

Він зазначив, що отримання виплат на підконтрольній території - це складна процедура верифікації. Передусім пенсіонер повинен отримати довідку про те, що він є переселенцем. Часто така довідка є фіктивною, оскільки людина проживає фактично на непідконтрольній території.

Він наголосив, що перевірки за місцем реєстрації відбуваються і надалі, незважаючи на те, що Київський апеляційний адмінсуд їх скасував.

“Люди приїжджають раз на ці два-три місяці для того, щоб пройти верифікацію. Три дні живуть на підконтрольній території, а потім повертаються на непідконтрольну територію, де вони і проживають постійно. Я вважаю, що це неправильний підхід”, - сказав Менендес.

За даними Мінсоцполітики, в Україні офіційно зареєстровано понад 1,5 млн переселенців з анексованого Криму та окупованого Донбасу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X