Верховний суд повернув переселенцям право на пенсії. Що це означає

5 вересня 2018, 16:20
10896
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Мінсоцполітики розробляють нормативний акт, що гарантуватиме пенсії на окупованих територіях

Повернути переселенцям право на пенсії постановив Верховний суд України. Велика палата відхилила апеляцію Пенсійного фонду, залишаючи чинним рішення суду першої інстанції, за яким припинення виплат пенсій переселенцям з підстав, не передбачених законом, є неправомірним. Це стосується й так званої верифікації пенсіонерів-переселенців за “списками СБУ”. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Так звані "умовні" переселенці, які живуть на окупованій території, звертаються до суду і намагаються довести незаконність дій пенсійних фондів, які припиняють платити пенсії на підставах, що не передбачені законом про загальнообов’язкове пенсійне страхування.

Це так звана показова справа, розповіла координаторка з адвокації організації Право на захист та ініціатор судового процесу Дарина Толкач. По усіх таких позовам до органів Пенсійного фонду ухвалюватимуть аналогічні рішення.

Пенсії від окупанта

Згідно зі статтями 80 і 82 закону Про пенсійне забезпечення, пенсії нараховують і виплачують за місцем реєстрації. Верховна Рада України ухвалила закон про деокупацію, де Росію визнано країною-окупантом.

У Мінсоцполітики розробляють нормативний акт для виплат пенсій на окупованих територіях

Згідно з міжнародними домовленостями, а саме Женевською конвенцією, країна-окупант бере на себе тягар соціально-економічного забезпечення окупованих територій, зокрема, виплату пенсій, соціальних нарахувань.

У Мінсоцполітики розробляють нормативний акт, що гарантуватиме виплату пенсій жителям окупованих територій.

Раніше міністр соціальної політики Андрій Рева зауважив, що питання виплати пенсій жителям окупованих територій є частиною Мінських угод, пункт 8. Київ не зможе поновити соціальні виплати на непідконтрольних йому територіях Донбасу, допоки не буде виконано перші 7 пунктів Мінських угод, аби уникнути зловживань у сфері соцвиплат.

Виплати на підконтрольній території

Водночас міністр пообіцяв юридично врегулювати виплату пенсій на тимчасово окупованих регіонах і виплатити кошти за увесь час, коли вони були відсутні, прописавши це у відповідній постанові уряду.

Багато пенсіонерів з окупованих територій не можуть собі дозволити отримати виплати на підконтрольній Україні території, адже це обходиться значно дорожче, ніж пенсія розміром у 2,5 тис. грн, наголосив співзасновник гуманітарної організації Відповідальні громадяни Енріке Менендес.

В Україні офіційно зареєстровано понад 1,5 млн переселенців з Криму та Донбасу

Він зазначив, що отримання виплат на підконтрольній території - це складна процедура верифікації. Передусім пенсіонер повинен отримати довідку про те, що він є переселенцем. Часто така довідка є фіктивною, оскільки людина проживає фактично на непідконтрольній території.

Він наголосив, що перевірки за місцем реєстрації відбуваються і надалі, незважаючи на те, що Київський апеляційний адмінсуд їх скасував.

“Люди приїжджають раз на ці два-три місяці для того, щоб пройти верифікацію. Три дні живуть на підконтрольній території, а потім повертаються на непідконтрольну територію, де вони і проживають постійно. Я вважаю, що це неправильний підхід”, - сказав Менендес.

За даними Мінсоцполітики, в Україні офіційно зареєстровано понад 1,5 млн переселенців з анексованого Криму та окупованого Донбасу.

Головне

Політика

Вчора, 15:46

article_img
"Виборчі піраміди": Держбюро розслідувань викликає на допит нардепа з Батьківщини - ЗМІ
Країни

Сьогодні, 13:00

article_img
Масове отруєння алкоголем в Індії: кількість жертв зросла до 89
Країни

Сьогодні, 08:18

article_img
Шість історій колишніх прихильників Brexit, які стали його противниками

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 13:41

article_img
Політолог розповів, наскільки Зеленський залежний від Коломойського
Авто

Сьогодні, 07:02

article_img
Я з лісу вийшов. Тест-драйв Renault Duster
Країни

Сьогодні, 08:18

article_img
Шість історій колишніх прихильників Brexit, які стали його противниками

ТОП 3

Події

Вчора, 09:45

article_img
У Києві жорстоко побили відомого догхантера Святогора - фото
10948
Країни

Вчора, 08:30

article_img
Румунська православна церква назвала умови визнання ПЦУ
7828
Події

Вчора, 11:30

article_img
У Чернівцях відомого режисера оштрафували за ремонт розбитої дороги - відео
4744