Верховний суд прокоментував пропозицію Авакова про звільнення всіх суддів

5 коментувати
У ВСУ заявили, що закриття судів на три місяці завдасть шкоди безперервності правосуддя
Фото: Michael Coghlan / Flickr

У ВСУ заявили, що закриття судів на три місяці завдасть шкоди безперервності правосуддя

У Верховному Суді України вважають безпідставним і неможливим для реалізації пропозицію міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про звільнення всіх суддів в країні

"З настанням нового, 2016 року, деякі представники виконавчої влади публічно "реанімують" ідею тотального звільнення всіх без винятку суддів України і нав'язують суспільству цю ідею як єдино ефективний метод проведення судової реформи. ... [Такі ініціативи] були предметом ретельного аналізу та дискусій на національному рівні, в тому числі і в процесі роботи Конституційної комісії, але не знайшли підтримки в силу своєї безпідставності", - йдеться в повідомленні ВСУ.

За інформацією суду, Венеціанська комісія негативно оцінила варіант звільнення всіх суддів і назвала його таким, що не відповідає європейським стандартам та принципу верховенства права. "До того ж замінити всіх суддів (більше 8000 чоловік) неможливо без шкоди для безперервності правосуддя", - зазначили в ЗСУ.

"Таким чином новий сплеск подібних публічних закликів не має під собою жодних об'єктивних, правових підстав, і виглядає як особиста піар-кампанія окремих посадових осіб, спрямована на тимчасове підвищення власних політичних рейтингів за рахунок маніпулювання громадською думкою", - підсумували в суді.

Нагадаємо, раніше глава Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков запропонував на три місяці зупинити роботу судової системи в Україні для формування нових судів.

НВ


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: