Венеціанська комісія виступила проти звільнення всіх суддів в Україні

коментувати
Звільнення всіх суддів не відповідало б стандартам ЄС

Звільнення всіх суддів не відповідало б стандартам ЄС

Венеціанська комісія вважає, що звільнення всіх суддів не відповідає європейським стандартам

Про це, коментуючи висновки Венеціанської Комісії заявив заступник голови Адміністрації президента України та секретар Конституційної комісії Олексій Філатов, повідомляє прес-служба президента.

"Венеціанська комісія наголосила, що звільнення всіх суддів, крім виключних випадків, таких як зміна конституційного ладу, не відповідає європейським стандартам та принципу верховенства права. У той же час, це не виключає оновлення суддівського корпусу через механізми реорганізації окремих судів, а також оцінювання всіх суддів на їх відповідність критеріям професіоналізму, етичності та доброчесності, що співпадає з позицією Конституційної Комісії", - сказано в повідомленні прес-служби президента.

У Венеціанській комісії також вважають, що "тільки грубі дисциплінарні проступки можуть потягнути за собою звільнення суддів Конституційного суду".

Крім того, Венеціанська комісія привітала скасування випробувального терміну для суддів, скасування "порушення присяги" як підстави для звільнення суддів, запровадження конкурсних процедур при призначенні суддів на посади, формування Вищої ради правосуддя таким чином, щоби більшість складали судді, обрані суддями, проведення реформи прокуратури та забезпечення гарантій її незалежності (насамперед, через позбавлення Верховної ради повноважень щодо висловлення недовіри Генеральному прокурору), а також позбавлення прокуратури повноважень щодо здійснення загального нагляду, запровадження інституту конституційної скарги тощо.

Філатов також повідомив, що Венеціанська комісія вітає, що, дотримуючись її рекомендацій, розробники законопроекту вилучили повноваження Верховної ради щодо призначення, а Президента - щодо звільнення суддів та передали їх Вищий раді правосуддя.

Однак Венеціанська комісія рекомендує чітко вказати, що Вища рада правосуддя має повноваження також щодо переведення суддів та їх просування по службі, хоча Президент може у перехідний період мати роль у цьому процесі з міркувань національної безпеки.

Раніше голова Мін'юсту України Павло Петренко повідомив, що Венеціанська комісія схвалила рекомендації по проекту змін до Конституції України щодо судової реформи


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: