Великі дядьки грають життями людей. Журналіст поспілкувався з батьками захопленого в Донбасі ГРУшника

4 коментувати
Батьки погодилися записати звернення до сина
Кадр відео Нової газети

Батьки погодилися записати звернення до сина

Журналіст російської Нової газети поспілкувався з батьками затриманого в Україні російського спецназівця ГРУ Олександра Александрова

Зустріч відбулася 27 серпня в будинку батьків Александрова в селі Ріжки Кіровської області.

Батько і мати ГРУшника неприязно зустріли кореспондента, звучали репліки "Зіна, це Павло Канигін. Ти уявляєш? У мене зараз бажання спустити собаку", "Навіщо ви приїхали? Кочергою б вас", "Навіщо ти взагалі говориш з ним? Це зрадник. Як вас сюди пропустили? Ви ж працюєте на Україну і Америку, на ту сторону працюєте ви".

Вони дорікали журналісту, який неодноразово зустрічався з Александровим, в "роздутті ситуації": "Його давно б уже повернули нам!".


Також батьки звинувачували його в тортурах по відношенню до Александрова. Лише після того, як Канигін запевнив їх у тому, що хоче просто розповісти про сина, вони погодилися вислухати його.

Перша година розмови йшла на підвищених тонах. Батько сержанта Анатолій ходив з кімнати в кімнату, час від часу кидаючи фразу: "Треба було відразу викликати ФСБ, я ваші дані всі переписав!". Крім того, він намагався виявити у кореспондента "жучки" і сам потай записував розмову на диктофон.

НВ призводить ключові цитати батьків Александрова:

- Про Сашу взагалі мовчу. Думаю, йому там кололи наркотики, ось він і наговорив вам. Та й катували, напевно.

- У дурне становище великі дядьки його поставили і всіх нас заодно.

- Якщо я поїду (в Україну), віддадуть його (сина) мені? У Чечні навіть у війну віддавали матерям синів. А тут прямо 20 років дадуть?

- А не посадять там мене, СБУ це не заарештує? Щоб тиснути на Сашу! Як мати солдата візьмуть і посадять! Може, ви мене виманити хочете? А там "правосеки"...

- Я не знаю, у мене вже ніяких сил не залишилося! Кому вірити? А може, обмін буде. Може, їх зможуть обміняти?

- А Савченко ця? Обміняють на неї? А чому ні? Навіщо вона Росії потрібна? Чому Україна не хоче обміняти наших хлопців на неї? По телевізору кажуть, що це українці не хочуть обміну.

- Так все зрозуміло давно. Великі дядьки грають життями людей, а проста людина для них нічого не значить, розтоптав та й викинув. Розікрали армію, а крайні наші два пацани! Васильєву відпустили, а наші сидять, от і все!

- Так всі ставляться до війни так... Та всі проклинають ці війни! Кому вони потрібні? Кому вони потрібні, ці війни? Це важке питання, Паша, і воно знову ж таки вирішується не на нашому рівні... Ми не можемо втрутитися у вирішення цих проблем і цих питань.

- У нас немає таких грошей, щоб такі питання вирішувати. Це повинні вирішувати серйозні люди, які володіють серйозним положенням. А людськими життями гратися теж, напевно, не зовсім правильно. Нехай думають.

Журналіст запропонував батькам записати для сина відеолист, який можна було б доставити в київське СІЗО. Вони погодилися.

Анатолій Олександрович - батько: "Саша, привіт! Спасибі, що в одній з... в інтернеті було написано, що хотів привітати з ювілеєм. Я приймаю ці вітання, але ці вітання я прийму, коли ти приїдеш додому. Все у нас нормально. Все у нас... ну йде. Живемо потихеньку, по-старечому. Картоплю викопали, яблука зріють, папуга ось верещить. Загалом, нормально. Ми сподіваємося, віримо, любимо і чекаємо. Катюша - те ж саме. Ми, як можемо підтримуємо її. В цілому нормально. За нас не переживай. Головне - щоб ти повернувся якомога швидше додому. На Батьківщину. Ми в тебе віримо, май на увазі. І всі свої слова і вчинки ти порівнюй з тим, що вдома на тебе сподіваються, вірять і чекають. Які б питання, які б тобі там умови не ставили - май на увазі: тримайся і знай, що вдома на тебе завжди чекають. У мене все.

З цим відеозаписом Канигін приїхав у Київ, де в СІЗО СБУ перебуває сержант Александров

"СБУшники, попросивши відео на огляд, беруть паузу. Мені дають зрозуміти, що плівка вирушила на самий верх, де і буде вирішено, чи зможу я її показати і записати відповідь. Минає більше доби. Здається, що наша затія не вигорить. Але мені передзвонюють. Наше побачення з Александровим призначають на четвер, 3 вересня. У СІЗО мене супроводжує один з керівників спецслужби", - сказано в публікації.

Александров дивився відео не відриваючись і записав відеовідповідь:

"Здрастуйте, дорогі батьки! Тільки що Павло показував ваш відеолист. Подивився. Дуже радий. Звичайно, важко дивитися морально... Я радий, що у вас все добре, що ви не хворієте, не лаєтеся, що Катю (дружину) підтримуєте. Мені це додає спокою. Звісно, скучив за всіма. За Катею, звичайно, особливо скучив. Як там племінники поживають, теж цікаво. Скільки не бачились з ними!".


Через кілька днів батьки побачили його відповідь, однак перед цим знову зустріли Канигіна сумнівами і докорами. Мати сержанта заявила, що як росіянин кореспондент не міг в'їхати в Україну, а якщо б в'їхав, то зустрівся б з "правосеками".

Вони повірили, що їх запис дійшов до Александрова, що немає підступу, "шпигунських штучок" і слідів ЦРУ, тільки коли побачили його на екрані і коли він звернувся до них безпосередньо.


17 травня в районі Щастя Луганської області при невдалій спробі атакувати були захоплені двоє спецназівців ГРУ: Олександр Александров Євген Єрофєєв. Україна звинувачує їх у терористичній діяльності, їм загрожує до 20 років позбавлення волі.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: