Вчені підрахували, скільки українців виїхали за кордон через війну в Донбасі

0 коментувати
За словами вчених, в результаті подій в Донбасі Україна зазнала демографічних втрат

За словами вчених, в результаті подій в Донбасі Україна зазнала демографічних втрат

Територію України через війну в Донбасі залишили близько мільйона українців, стверджують вчені

Згідно з даними доповіді Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів і загроз подій на Донбасі, підготовленій фахівцями семи інститутів України, події на сході країни спричинили значні демографічні, соціальні, інфраструктурні втрати, передає Інтерфакс-Україна.

Як зазначила директор Інституту демографічних і соціальних досліджень імені Птухи НАН України Елла Лібанова під час презентації доповіді в середу, 16 березня, в Києві, значна частина українців виїхала за межі країни.

"І сьогодні, якщо відверто говорити, то ми навіть точно не знаємо, скільки саме людей виїхало. Ми думаємо, що виїхали за межі України через події на Донбасі приблизно мільйон осіб, але скільки саме виїхало, встановити точно, з відомих причин, ми не можемо", - наголосила вона.

У доповіді вчені констатують підвищення рівня смертності серед населення, оскільки люди вчасно не отримують медичну допомогу і переживають стреси. Також знизилася народжуваність. Крім того, фахівці нагадують про значні втрати виробничої інфраструктури та робочих місць.

Втім, як додала Лібанова, всі ці події є потенціалом можливостей для України - для її економічного зростання і формування громадянської нації.

"Ми 25 років говорили про те, що треба формувати сучасну громадянську націю, але ми майже нічого для цього не зробили, і фактично історія розпорядилася так, що все це вийшло, на сьогодні сучасна українська громадянська нація формується", - сказала вона. Водночас вона заявила, що необхідно проводити роботу з населенням для вирішення проблеми культурної ідентичності. За її словами, однією лише забороною російських каналів Україна нічого не досягне - важливо проводити правильну інформаційну політику в державі.

Раніше повідомлялося, що станом на 1 лютого 2016 року в Україні взято на облік 1 704 937 вимушених переселенців або 1 346 276 сімей з Донбасу та Криму.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: