У лютому Україна може отримати вакцину від коронавірусу Pfizer — Ляшко
У лютому Україна може отримати вакцину від коронавірусу Pfizer/BioNTech в рамках ініціативи COVAX.
Про це повідомив головний санлікар Віктор Ляшко в інтерв'ю LB.ua.
За його словами, 6 січня Україна отримала лист від Глобального альянсу з вакцин та імунізації (GAVI) з проханням підтвердити, що держава може прийняти мРНК-вакцину, яка вимагає зберігання в умовах низьких температур (-20 — -80).
Препаратом може бути Pfizer.
«Або Moderna, ще точно невідомо. Але швидше за все Pfizer, оскільки COVAХ працює з вакцинами, у яких є дозвіл від ВООЗ на екстрене використання. А єдина мРНК-вакцина, яка отримала такий дозвіл, це Pfizer», — пояснив Ляшко.
Вакцина від COVID-19 розробки американського фармгіганта Pfizer і німецької біотехнологічної компанії BioNTech показала ефективність в 95%.
В кінці 2020 року Міністерство охорони здоров’я України підписало контракт на поставку 1,9 млн доз китайської вакцини від коронавірусу виробництва Sinovac Biotech.
Перша партія вакцини буде поставлена в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї або регуляторами США, Великої Британії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії, Європейського Союзу.
Як буде проходити вакцинація від коронавірусу в Україні?
МОЗ затвердило Дорожню карту щодо проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні в 2021—2022 роках. За цей період потрібно прищепити мінімум 50% населення (понад 20 млн осіб).
Вакцинація буде проходити в п’ять етапів:
- січень-квітень 2021 — люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції в боротьбі з коронавірусом;
- квітень-червень 2021 — люди з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто надає медичні послуги;
- червень-вересень 2021 — люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави;
- вересень 2021 — березень 2022 — люди з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави.
- після березня 2022 — вакцинація інших категорій населення, які не входять до пріоритетні групи. Запланована після виконання попередніх етапів вакцинації, якщо буде широкий доступ до вакцин і повне ресурсне забезпечення.
12 грудня COVAX схвалив запит на поставку вакцини в Україну. Степанов запевнив, що під час закупівлі вакцини держава відразу забезпечить безкоштовну вакцинацію осіб з груп ризику. Щеплення робитимуть за допомогою мобільних бригад і в стаціонарних пунктах.