МОЗ дозволило вакцинацію від COVID-19 дітей віком від 12 років

27 жовтня 2021, 17:39
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вакцинація (Фото:REUTERS / Amir Cohen)

Вакцинація (Фото:REUTERS / Amir Cohen)

Міністерство охорони здоров’я України дозволило вакцинацію від коронавірусу дітей віком від 12 років. Про це повідомляється на сайті відомства.

Відповідний наказ було ухвалено 13 жовтня на підставі позиції Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.

Експерти рекомендували вакцинувати дітей віком від 12 до 17 років незалежно від того, чи входять вони до групи ризику, за умови наявності щеплень, які відповідають віку, з урахуванням затверджених протипоказань до вакцинації. Рішення ухвалили, враховуючи дані про безпеку та ефективність вакцини Comirnaty від Pfizer/BioNTech для дітей віком від 12 років та зростання випадків коронавірусу серед дітей.

Відео дня

Щеплення Comirnaty від Pfizer/BioNTech протипоказане, якщо дитина мала серйозну алергічну реакцію на один із компонентів вакцини.

Якщо після щеплення першою дозою Comirnaty від Pfizer/BioNTech діти перенесли міокардит або перикардит, слід відкласти вакцинацію другою дозою до отримання додаткових наукових даних. Якщо вони пережили міокардит, не пов’язаний з вакцинацією від коронавірусу, і не під наглядом кардіолога, вакцинацію від COVID-19 слід проводити.

Також вакцинацію COVID-19 рекомендують відкласти для дітей, які перенесли дитячий мультисистемний запальний синдром.

Щеплення вакциною виробництва Pfizer роблять з інтервалом 21—28 діб між першою та другою дозами. Також потрібно дотримуватись інтервалу в 14 днів між вакцинацією від COVID-19 та вакцинацією від інших інфекційних хвороб, крім екстреної вакцинації та вакцинації проти грипу.

Уколи Pfizer роблять підліткам старше 12 років у кількох країнах, а також дорослим по всьому світу. У Pfizer/BioNTech заявили, що їхня вакцина також є безпечною і викликає стійку імунну відповідь у дітей віком від 5 до 11 років. Система постійного моніторингу безпеки мРНК-вакцин проти COVID-19 не виявила серйозних побічних ефектів щеплень Pfizer.

30 липня 2021 року МОЗ затвердило рекомендації щодо вакцинації від коронавірусу дітей віком від 12 років препаратом Pfizer за певних умов: високих ризиків тяжкого перебігу хвороби, виїзду до країни, де вимагають COVID-сертифікат або свідоцтво про вакцинацію тощо.

Слухайте подкаст на цю тему

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X